Svetový deň Bielej palice v Košickom kraji
Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach bude realizovať dňa 14. 10. 2021 v súvislosti s blížiacim sa Svetovým dňom Bielej palice dopravno-preventívnu akciu, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie vodičov o význame a funkcii bielej palice, a tak pozitívne prispieť k bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky. Informovala o tom hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Mésarová.
Akcie budú prebiehať v súčinnosti s dopravnými inšpektorátmi a krajskou organizáciou Únie nevidiacich a slabozrakých Slovensko na týchto stanovištiach:
KR PZ v Košiciach: Košice, Trieda KVP ( pri poliklinike) v čase od 9,00 do 11,00 h.
OR PZ v Košiciach: Košice, ul. Čermeľská (za reštauráciou Baránok) v čase od 9,00 do 11,00 h.
OR PZ v Trebišove: Sečovce, ul. Dargovských hrdinov ( pri kostole) v čase od 10,00 do 12,00 h.
OR PZ v Košiciach – okolie: Obec Budimír, št. cesta I/68, zastávka SAD v čase od 9,00 do 11,00 h.
OR PZ v Rožňave: Rožňava, ul. Šafárikova v čase od 9,00 do 11,00 h.
OR PZ v SNV: Spišská Nová Ves, pri Redute v čase od 9,00 do 11,00 h.
Zdroj: (Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) oznamuje cestujúcej verejnosti, že od pondelka 4. mája 2026 nastanú zmeny v prevádzke niektorých električkových a autobusových liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD).
Štvrtkové rokovanie Národnej rady (NR) SR ukončili poslanci debatou k novele zákona o meste Košice, ktorá predpokladá zníženie počtu košických mestských častí (MČ). V rozprave vystupovali najmä opoziční poslanci. Kritizovali, že do návrhu prišli v druhom čítaní výrazné zmeny.
Košickí colníci odhalili na rýchlostnej ceste R4 pri Milhosti v smere z Maďarska na Slovensko dodávku plnú falzifikátov svetových značiek, zadržali tisíce kusov tovaru. TASR o tom informoval hovorca Finančnej správy (FS) SR Daniel Kováč.