Syn alkoholik týral rodičov
Mať doma takého syna, akým je 24-ročný Košičan zo sídliska Ťahanovce, je utrpením. Svojich rodičov vo veku 74 a 64-rokov totiž mladý muž vyše roka fyzicky i psychicky týral. Nakoniec to už nevydržali a oznámili všetko polícii.
Podľa policajných informácií trvalo vyčíňanie mladíka od roku 2013. “Od rodičov často pýtal peniaze na alkohol. Ak mu ich odmietli dať, vyhrážal sa, že skočí z okna, alebo porozbíja zariadenie bytu. Napádal ich aj fyzicky, úmyselne poškodzoval zariadenie bytu. Keď bol opitý, v noci rodičov budil a chcel od nich pivo alebo tabletky. V decembri uplynulého roka stoličkou viackrát udrel matku po tom, čo ho upozornila, aby v byte nefajčil. Spôsobil jej zranenia s dobou liečenia do siedmich dní,” opisuje správanie nespratného syna košický policajný hovorca Alexander Szabó.
Vyšetrovateľ už obvinil mladíka zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Hrozí mu trest odňatia slobody v rozmedzí tri až osem rokov.
Foto: Shutterstock
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Dopravný podnik mesta Košice, a. s. pripomína cestujúcej verejnosti, že v termíne od pondelka 2. marca 2026 do piatka 6. marca 2026 budú linky MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovné dni – školské prázdniny.
Lekárske odborové združenie (LOZ) upozornilo na pretrvávanie nedostatkov v riadení a obnove Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice po požiari, ku ktorému došlo predminulý rok. Informovalo o tom LOZ na tlačovej konferencii v utorok.