TAKTO odišiel Richard Sulík z Ministerstva hospodárstva

“Pobalený, čaute,” takto sa rozlúčil minister hospodárstva Richard Sulík na sociálnej sieti Facebook, keď odchádzal z Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
“Neodchádzam od rozrobenej práce, poctivo som dokončil všetko, čo sa dalo aj bez podpory ministra financií,” uvádza Richard Sulík a dodáva, že v parlamente budú ako strana Sloboda a Solidarita zastupovať konštruktívnu opozíciu. “A ako vždy, budeme si stáť za slovom,” dodal Sulík.
Na záver Richard Sulík uviedol, že odpočet všetkého, čo na Ministerstve hospodárstva za jeho pôsobenia stihli, bude zverejňovať priebežne. Z ministerstva podľa jeho slov odchádza s pocitom dobre odvedenej práce. Je to podľa neho “pekne veľká excelovská tabuľka”.
Zvážanie jadrového paliva dokončili
“Slovenské elektrárne dokončili zvážanie jadrového paliva do tretieho bloku Mochoviec,” napísal Richard Sulík na svojej facebookovej stránke. Minister hospodárstva v demisii uviedol, že nový blok s výkonom 471 megawattow pokryje podľa elektrární až 13 % spotreby elektriny na Slovensku. Krajina sa tak podľa predsedu strany Sloboda a Solidarita stane sebestačnou vo výrobe prúdu. “Životnosť bloku je naplánovaná najmenej na 60 rokov,” doplnil Sulík.

(ZL)
Odporúčané články

Slovenská republika pošle stíhačky Mig-29 Ukrajine. Okrem nich daruje aj časť systému protivzdušnej obrany KUB. Povedal to poverený premiér Eduard Heger dnes (17. 3.) po rokovaní vlády.

Okrem už avizovanej zelenej strechy na Magistráte mesta Košice vyhlásilo mesto verejné obstarávanie na ďalšie tri zelené projekty – v Starom Meste, v mestskej časti Sever a na Sídlisku Dargovských hrdinov. Predpokladaná hodnota týchto troch projektov by sa mala vyšplhať na takmer 1 milión eur.

V piatok (24. 2.) zomrel vo veku 84 rokov najslávnejší slovenský režisér Juraj Jakubisko. Ako informovala RTVS, najznámejší slovenský režisér zomrel krátko pred polnocou v piatok 24. februára. Informovala o tom na sociálnej sieti dcéra známeho režiséra a herečka Janette Jakubisková.