Tipos podal trestné oznámenie za lotériu o dom
Martin Krajňák, ktorý sa stal mediálne známy takzvanou lotériou o jeho rodinný dom v Nižnej Myšli neďaleko Košíc, dnes vypovedal na polícii. Trestné oznámenie naňho podal na prokuratúre tipérsky gigant Tipos, ktorého stopercentným majiteľom je štát.
„Môžem potvrdiť, že takýto podnet bol podaný. Už som bol na výsluch na polícii. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie prebieha, však nemôžem uviesť bližšie podrobnosti,” povedal nám M. Krajňák. Ako sme sa dozvedeli od Branislava Bujňáka z košickej prokuratúry, podnet odstúpili policajtom na vyšetrenie.
„Skutok bol k dnešnému dňa právne kvalifikovaný ako trestný čin nepovolenej prevádzky lotérií a iných podobných hier podľa paragrafu 230 Trestného zákona,” dodal B. Bujňák.
Finančná správa pripravuje stanovisko
Martin Krajňák chce svoj dom odovzdať novému majiteľovi v decembri tohto roku, ak sa nazbiera 20-tisíc žrebovacích lístkov po dvadsať eur. Ďalšími dvoma cenami má byť osobné auto a zájazd v hodnote tritisíc eur. Jeho nápad poriadne zamotal hlavu odborníkom na Finančnej správe.
„Už som bol predvolaný na košický daňový úrad, kde chceli vedieť viaceré podrobnosti o tom, čo prevádzkujem. Do niekoľkých dní by som mal dostať ich stanovisko, ku ktorému pripojím to moje a napokon rozhodnú na riaditeľstve Finančnej správy v Banskej Bystrici,” informoval nás Martin Krajňák.
Zamestnanec U. S. Steelu verí, že žiadne zákony neporušil a licenciu na lotériu nepotreboval. „Trvám na tom, že to, čo prevádzkujem, nie je žiadna lotéria. Nerobím to na základe zákona o lotériách, ale na základe Občianskeho zákonníka, ktorý definuje termín verejného prísľubu. Ide len o zmenu vlastníckych práv za určitých podmienok, čo žiadny zákon nezakazuje. V prísľube stojí aj to, že keď nenazbieram dostatok žrebov, vrátim všetkým celý ich vklad. Nikto nebude poškodený, tak nechápem, za čo ma Tipos žaluje,” myslí si Krajňák.
Foto: veja
Odporúčané články
Vo veku 96 rokov zomrel priamy účastník Slovenského národného povstania Karol Kuna.
Pri príležitosti 106. výročia vzniku Československej republiky sa v pondelok 28. októbra uskutočnilo v Košiciach slávnostné stretnutie pri sochách Tomáša Garrigue Masaryka a Milana Rastislava Štefánika, dvoch významných osobností, ktoré stáli pri zrode spoločného štátu Čechov a Slovákov.
V Košiciach v pondelok 18. novembra zahorela Slovenská kultúrna pochodeň. Išlo o druhé mesto, ktoré v rámci svojej púte navštívila. Predtým bola v Humennom, štafetový protest pokračuje v utorok v Prešove.