TIPOS vysvetľuje trestné oznámenie na súťaž o dom
Spôsob, akým chce Martin Krajňák z Nižnej Myšle vyžrebovať výhercu svojho rodinného domu, zamotal hlavy aj takému kolosu, akým je štátna akciovka TIPOS.
Podľa právnikov spoločnosti totiž môže verejný prísľub, na základe ktorého M. Krajňák organizuje tzv. lotériu o dom, spĺňať znaky hazardnej hry. „Pravidlá nastoľujú podmienky, ktorých koncept napĺňa znaky hazardnej hry, najmä úhradu vkladu, pričom určenie príjemcu odmeny vychádza výlučne z náhody, a to žrebovania,“ tvrdí hovorca TIPOSu Rastislav Čépe.
Štátna spoločnosť si zatiaľ neuplatňuje voči M. Krajňákovi náhradu škody. „Dôvodom, prečo naša spoločnosť zvolila trestné oznámenie v súvislosti so spomínaným verejným prísľubom, je najmä jej postavenie a plnenie úloh národnej lotériovej spoločnosti. Máme totiž osobitný záujem na dodržiavaní právnych predpisov a zachovaní čistoty prostredia hazardných hier,“ dodáva R. Čépe.
Foto: Veronika Jaunšková
Odporúčané články

Frustrácia obyvateľov z neporiadku v okolí kontajnerovísk nemá konca. Na špinu a potkany pri kontajneroch sa sťažujú mnohí naši čitatelia. Ničím výnimočným nie je ani ničenie kontajnerov skupinami neprispôsobivých občanov. Rozhodli sme sa klásť otázky kompetentným na základe víkendovej udalosti na Kuzmányho ulici v mestskej časti Staré Mesto, kde skupina ľudí údajne kontajnery ničila. Podľa príspevku na sociálnej sieti zasahoval sused a privolaná bola Mestská polícia.

Košické hnutie 2030 primátora Košíc Jaroslava Polačeka vyzbieralo už vyše tisícky podpisov od občanov na podporu vzniku tejto regionálnej politickej strany. Vznikajúci politický subjekt o tom informoval na svojom webe. Súčasný košický primátor začal so zberom podpisov pred niekoľkými týždňami.

Približne 70 km z Košíc, hodinu cesty autom, sa nachádza najrozsiahlejšia planina na Slovensku. Silická planina s rozlohou 153 km² ponúka hneď niekoľko tipov na výlet. Ako východiskový bod pre kratšie či dlhšie túry odporúčame komornú obec Silica, ktorá ponúka aj možnosť ubytovania. Silica a Silická planina sú centrom prírodných krás.