Toto je dôvod, prečo na niektorých autách papuču neuvidíte!
Niekoľko čitateľov nám kládlo otázku, prečo na kolesá napríklad na autách SUV nekladú mestskí policajti papuče. Či ich nemajú dostatočne veľké, alebo si netrúfajú. Pretože vidia takéto vozidlá zaparkované na rôznych miestach, kde je to zakázané, ale nikdy nemajú papuču.
Ako nás informovali na mestskej polícii, pravda je iná. “V Košiciach používame niekoľko typov technických prostriedkov na zabránenie odjazdu vozidiel, ľudovo nazývaných papuče. Dajú sa umiestniť na vozidlá s menším priemerom kolies, ale aj na nákladné vozidlá,” hovorí riaditeľ Odboru výkonu služby košickej mestskej polície Ladislav Suchý.
Je však pravdou, že na niektoré autá je problém zariadenie založiť. “Možnosť založenia papuče závisí len od veľkosti medzery medzi behúňom pneumatiky a blatníkom. Pokiaľ je táto medzera malá, papuču nenasadíme len z toho dôvodu, aby počas manipulácie pri osadzovaní či demontáži nedošlo k poškodeniu vozidla,” tvrdí Suchý.
Môže to byť drahšie
Ani vtedy si však hriešnik nemôže byť istý, že vyviazne bez trestu. V prípade, že papuču nie je možné použiť, riešia priestupok vypísaním predvolania pre neprítomného vodiča. Policajt ho nechá za stieračom čelného skla vozidla. No a v správnom konaní to býva pre hriešnika drahšie ako pokuta priamo na mieste.
Ktoré typy áut majú takú malú medzeru medzi kolesom a blatníkom, že by mohli pri osadení papuče policajti auto poškodiť, na to nám na mestskej polícii neodpovedali. Možno k nim patrí aj luxusný kabriolet Audi R8, ktorý často parkuje v zákaze na Univerzitnej ulici, alebo Porsche Cayenne na Vrátnej tesne pri vyústení na Hlavnú.
Foto: DK
Odporúčané články
Už druhý rok pokračuje kreatívna obnova lavičiek v historickom parku UNLP v Košiciach. Ide o príklad dobrovoľníctva, ktoré môže inšpirovať aj iné komunity či školy.
V katastri obce Roštár, patriacej do Košického kraja v okrese Rožňava, bol zaznamenaný pohyb medveďa. Informácia bola zverejnená na sociálnej sieti, a to prostredníctvom videa, ktoré zachytáva medveďa na ceste.
Prvý deň nového mesiaca sa v Košickom kraji už tradične spája s cestami. Od 1. novembra sa totiž začína zimná údržba. Znamená to, že prioritou Správy ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) budú činnosti zamerané na údržbu vozoviek vplyvom snehu, ľadu či vetra.