Turecko zakázalo výmeny kryptomien, obáva sa možného financovania terorizmu
Mnoho ľudí v Turecku sa v ostatnom období obrátilo na kryptomeny, aby ochránili svoje úspory pred rastúcou infláciou a prepadom tureckej líry.
1.5.2021 (Webnoviny.sk) – Výmeny kryptomien budú v Turecku podľa najnovšieho dekrétu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana považovať za nedovolené aktivity.
Tamojšia centrálna banka pred dvomi týždňami zakázala používanie kryptomien, ako sú napríklad bitcoin, pri platbách za tovary a služby. Vo vyhlásení, v ktorom vysvetlila svoje dôvody, banka uviedla, že transakcie uskutočňované pomocou kryptomien predstavovali „neodvolateľné“ riziká, hlavne možné financovanie terorizmu a pranie špinavých peňazí.
Turecké úrady minulý mesiac začali vyšetrovanie podvodov na dvoch kryptomenových burzách – Thodex a Vebitcoin. V súvislosti s Thodexom dokonca zatkli šesť podozrivých osôb a Interpol vydal v mene Turecka príkaz na zadržanie výkonného riaditeľa tejto spoločnosti.
Mnoho ľudí v Turecku sa v ostatnom období obrátilo na kryptomeny, aby ochránili svoje úspory pred rastúcou infláciou a prepadom tureckej líry.
Viac k témam: kryptomeny, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecko zakázalo výmeny kryptomien, obáva sa možného financovania terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.
Odporúčané články
Na Slovensku pribudnú tri psychosociálne centrá, určené budú pre ľudí s úzkosťou, depresiou, traumou či vyhorením. Informovala o tom organizácia Tenenet o.z, ktorá tieto centrá otvorí. Napriek tomu, že na slovensku existujú psychosociálne služby, odborníci upozorňujú, že kapacity a regionálne pokrytie sú stále nedostatočné.
Stavebné práce na modernizácii električkovej trate v Košiciach pokračujú v niekoľkých častiach projektu súčasne. Mesto informovalo, že aktuálne prebieha budovanie nových koľajových zvrškov v obratisku, rekonštrukcia mosta ponad železničnú trať aj úprava mosta ponad Myslavský potok.
Ako informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, nehoda sa stala v ranných hodinách, v smere na Furču. Vodič autobusu linky 55 dostal na namrznutej vozovke šmyk, následne prešiel do protismeru a napokon zišiel dole svahom.


Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)