Twitter kúpil četovaciu aplikáciu Sphere od 28-ročného Slováka Tomáša Halgaša
Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete Twitter kúpila četovaciu aplikáciu Sphere od 28-ročného Slováka Tomáša Halgaša. Je tak jedným z prvých Slovákov, ktorému sa podarilo svoju start-upovú ideu rozvinúť a predať niektorej z veľkých technologických firiem. Halgaš pochádza z Bratislavy, vyštudoval matematiku a informatiku na Oxfordskej univerzite a svoj start-upový nápad rozvinul s Nickom D’Aloisiom, ktorý už ako 17-ročný predal svoj prvý startupový projekt do Yahoo. Informovali o tom zástupcovia start-upu Sphere.
Samostatná aplikácia Sphere Messenger akvizíciou zo strany spoločnosti Twitter zanikne. Zámerom Twitteru je nasadiť najlepšie nápady a riešenia zo Sphere v rámci svojej aplikácie. Súčasťou akvizície je aj prechod Tomáša Halgaša s tímom do Twitteru, kde budú pokračovať vo svojej misii meniť skupiny ľudí na webe na pulzujúce komunity. Cena akvizície Sphere.Me nemôže byť pre zmluvné klauzuly zverejnená. Projekt Sphere s tímom 30+ ľudí financovali investori ako Index Ventures, Horizons Ventures, Mike Moritz (jeden z prvých investorov do Google), Brian Chesky (zakladateľ Airbnb) a Sean Rad (zakladateľ Tinderu).
„Väčšina skupín trpí klasickými chorobami online komunikácie, ktoré bránia vzniku komunity. Reč je o trápnom tichu počas četovania či častom posune komunikácie divným smerom,“ povedal Halgaš. Ich aplikácia tieto nedostatky rieši tým, že čistia konverzácie od neaktuálnych príspevkov a podporujú ľudí vo výmene informácií a názorov. „Boli sme vždy presvedčení, že vytvorenie priestoru, v ktorom sa darí zmysluplným konverzáciám, je jednou z najzásadnejších výziev súčasnosti. Osobne som rád, že sa nám podarilo k tejto výzve prispieť našim riešením,“ uviedol Halgaš. Fakt, že sa Twitter rozhodol ich aplikáciu kúpiť a ich nápady začleniť do svojej sociálnej siete, je podľa neho toho potvrdením.
Zdroj: (SITA, be;mt)
Odporúčané články
Pri príležitosti 106. výročia vzniku Československej republiky sa v pondelok 28. októbra uskutočnilo v Košiciach slávnostné stretnutie pri sochách Tomáša Garrigue Masaryka a Milana Rastislava Štefánika, dvoch významných osobností, ktoré stáli pri zrode spoločného štátu Čechov a Slovákov.
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach (UNLP) od 1. novembra 2024 až do odvolania zakázala návštevy na svojich oddeleniach. Toto opatrenie bolo zavedené na základe aktuálnej epidemiologickej situácie s cieľom prevencie šírenia respiračných ochorení počas sviatočného obdobia.
Na Verejnom cintoríne v Košiciach prebehla obnova centrálneho kríža, ktorý sa od svojho postavenia v roku 1898 stal významným symbolom viery, nádeje a večnosti.