Účasť vo voľbách je zatiaľ nízka
Voľby do orgánov samosprávnych krajov dnes zatiaľ veľa ľudí k urnám neprilákali. Podľa odhadov Volebnej komisie Košického samosprávneho kraja dopoludnia odvolilo v krajskom meste menej ako 10 percent oprávnených voličov.
„Obvodné volebné komisie nahlásili, že predpoludním prišlo do volebných miestností okolo 7 až 8 percent ľudí z volebných zoznamov. To sú približné čísla z košických obvodov. Veľmi podobné to je aj v rožňavských a spišskonovoveských obvodoch. Podobnú situáciu predpokladáme aj v okolí Trebišova a Michaloviec,“ povedal nám predseda krajskej komisie Vladimír Tot.
Podľa predpokladov by však mali počty pribúdať neskoro popoludní a v podvečer, keď sa ľudia vrátia zo záhrad, alebo výletov.
(FER)
Odporúčané články
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
V Košiciach sa v ako prvom slovenskom meste uskutočnil prieskum duševného zdravia v základných školách (ZŠ). Ako mesto informovalo, jeho výsledky sú priaznivé, väčšina žiakov sa v škole cíti príjemne, bezpečne a má pozitívne vzťahy so spolužiakmi aj učiteľmi.

