Ukrajina dostane akúkoľvek pomoc zo Slovenska, ktorú vieme poskytnúť, tvrdí Naď

Ukrajina dostane akúkoľvek pomoc zo Slovenska, ktorú vieme poskytnúť. Zdôraznil to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) po príhovore ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Národnej rade SR. Šéf rezortu obrany sa netají tým, že rokuje s Ukrajinou o rôznych alternatívach vojenskej pomoci.
„Riešime so spojencami to, akým spôsobom môžeme Ukrajine pomôcť. Napríklad tým, že by sme našu techniku dali na Ukrajinu, pokiaľ by sme dostali techniku zo západu,“ povedal. Ide napríklad o slovenské tanky T-72 či bojové vozidlá pechoty. Rokovania o dodávkach húfnic Zuzana 2 sú vo finálnej fáze. Štátne podniky a niektoré súkromné spoločnosti tiež opravujú poškodenú ukrajinskú techniku.
Ako ďalej Naď skonštatoval, diskusia o možnom predaní stíhačiek MiG-29 Ukrajine neprebieha. „Ukrajinci majú v tomto momente iné priority, ako je letectvo. Oni sa pozerajú po pozemných silách. Tá vojna teraz prebieha medzi delostrelectvom,“ vysvetlil.
Zdroj: (SITA, mb;DSe)
Odporúčané články

V piatok 16. mája 2025 sa v priestoroch železničnej stanice Košice uskutoční nevšedné podujatie s názvom burza strát a nálezov. Organizátori pozývajú verejnosť, aby si prišli prezrieť, čo všetko sa počas mesiacov stratilo – a čo sa možno opäť nájde svojho majiteľa či nového majiteľa.

Plánovaná rekonštrukcia bývalého legendárneho kina Družba postúpila do ďalšej fázy. Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) spolu so zástupcami občianskeho združenia (OZ) Chi3 Igorom Timkom a Milanom Antolom prezentovali právoplatné stavebné povolenie, ktoré tomuto projektu vydal Stavebný úrad Spoločného obecného úradu v Bidovciach.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) predložil návrh na zvýšenie cestovného v mestskej hromadnej doprave, ktoré by malo vstúpiť do platnosti od 1. augusta 2025. Návrh je aktuálne v rukách mestskej rady, pričom rozhodnutie by mali prijať poslanci mestského zastupiteľstva na zasadnutí 26. júna.