Únia chce sprísniť pravidlá kybernetickej bezpečnosti pre inteligentné zariadenia
Európska komisia vo štvrtok navrhla novú legislatívu, ktorá by prinútila výrobcov zabezpečiť, aby zariadenia pripojené na internet spĺňali štandardy kybernetickej bezpečnosti, čím sa Európska únia stane menej zraniteľná voči útokom.
EÚ uviedla, že k ransomvérovému útoku dochádza každých 11 sekúnd a globálne ročné náklady na počítačovú kriminalitu boli v roku 2021 odhadom približne 5,5 bilióna eur. Cieľom zákona, ktorý sa má volať zákon o kybernetickej odolnosti, je stiahnuť z trhu EÚ všetky produkty s digitálnymi prvkami, ktoré nie sú dostatočne chránené.
Európska komisia uviedla, že počas krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu nastal nárast kybernetických útokov a ruská vojna na Ukrajine vyvolala obavy, že európska energetická infraštruktúra by sa mohla stať terčom takého konania.
Komisia uviedla, že navrhovaný zákon nielen zníži počet útokov, ale bude prínosom aj pre spotrebiteľov, pretože zlepší ochranu údajov a súkromia.
Zdroj: (SITA, hb)
Odporúčané články
Cesta vlakom z Bratislavy do Košíc sa pre pani Andreu z Košíc zmenila na nepríjemnú skúsenosť, keď jej 6. novembra 2024 počas jazdy ukradli kufor. Páchateľ s ním vystúpil v Spišskej Novej Vsi. Vďaka rýchlej reakcii Oddelenia železničnej polície v Spišskej Novej Vsi sa však podarilo kufor vypátrať a vrátiť jeho majiteľke.
Pred nedávnom sa kultúrno-spoločenské centrum v mestskej časti Košice-Západ naplnilo tónmi zborového spevu.
Obyvatelia a cestujúci mestskou hromadnou dopravou sa stále častejšie stretávajú s nepríjemnými obmedzeniami spôsobenými aktmi vandalizmu na vozidlách MHD. Tento problém sa objavuje vo forme nelegálnych nápisov na autobusoch a električkách.