Úsek medzi Čaňou a Gyňovom opravili
Spolu do 50 kilometrov ciest chce do konca stavebnej sezóny zrekonštruovať v okrese Košice-okolie Košický samosprávny kraj (KSK). Tento týždeň oficiálne ukončili opravu úseku medzi obcami Čaňa a Gyňov. TASR o tom informovala hovorkyňa KSK Anna Terezková.
Podľa predsedu KSK Rastislava Trnku je stav ciest v uvedenom okrese najhorší v rámci KSK. Aj preto počas leta sústredili kapacity krajskej samosprávy na cesty II. a III. triedy, ktoré neprešli väčšou rekonštrukciou prakticky od ich výstavby. „V okrese Košice-okolie sme opravili už viac ako 20 kilometrov ciest, v najbližších dňoch pribudne ďalších sedem kilometrov zrekonštruovaných vozoviek,“ povedal s tým, že na dlhodobo kritizovanom úseku medzi obcami Čaňa a Gyňov pribudol nový súvislý asfaltový koberec.
Rekonštrukciou prešiel aj trojkilometrový úsek medzi obcami Gomboš a Perín. Kraj v tomto roku ukončil aj opravu cesty medzi Boliarovom a Bačkovíkom, ktorej súčasťou bola i rekonštrukcia dvoch mostov v intravilánoch oboch obcí. Nový asfaltový koberec má tiež cesta medzi Baškou a Bukovcom, v Nižnom Klátove a v Seni. Opravy tiež realizovali na úsekoch Hýľov – Zlatá Idka, medzi obcami Haniska – Čaňa a v Nižnej Myšli. Obnovou prešiel aj úsek dlhý 2,3 kilometra medzi obcou Jasov a jeho časťou Počkaj.
KSK chce ešte počas leta opraviť cestu medzi obcami Kecerovce – Bunetice, Vajkovce smer Kráľovce, medzi Čečejovcami a Paňovcami aj úsek od obce Sady nad Torysou – časť Byster v smere na obec Olšovany. V septembri majú pristúpiť k oprave úsekov Baška-spojka a Mudrovce-spojka.
Zdroj: TASR, sem liv
Odporúčané články
Vážna dopravná nehoda sa dnes odohrala na ceste medzi Veľkým Folkmárom a obcou Košická Belá. Incident, ktorý dočasne obmedzil dopravu v oboch smeroch, sa stal približne kilometer pred prameňom sv. Gregora.
Napriek ochladeniu pretrváva na Slovensku obdobie sucha s minimom zrážok, čo výrazne zvyšuje riziko požiarov v prírodných oblastiach.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.