Novootvorená škola pre youtuberov a influencerov. Čo sa v nej učia?
V českom meste Buštěhrad po novom môžu stredoškoláci zmaturovať ako influenceri či youtuberi. Do súkromnej strednej školy U2B ich navyše bude prepravovať limuzína. Oficiálne sa škola zameriava na multimediálnu tvorbu a svojim študentom, podľa ich slov, ponúka sľubnú budúcnosť.
“Prestížna škola nielen pre bohatých.” Tak znie slogan školy, ktorý vás privíta na ich webovej stránke. Škola totiž ponúka tri typy školného. Najlacnejšie školné Standard stojí 35 400 Kč ročne, čo je v prepočte 1 397 eur. V jeho cene sú učebné materiály, prenájom techniky či služby psychológa. Druhou možnosťou je školné Premium. Jeho cena je 108 tisíc Kč ročne, teda približne 4 262 eur. To okrem bežných schôdzok ponúka aj telefonické konzultácie a študenti s týmto typom štúdia sú prednostne vyberaní pri odbornej praxi. Najdrahším typom školného je školné Exclusive v cene 312 tisíc Kč ročne, čo predstavuje 12 314 eur. Študent vďaka nemu získa individuálne termíny skúšok, mimoškolské aktivity sú zahrnuté v cene a exkluzívne školné navyše ponúka bezplatné získanie titulu BBA.
Škola ponúka zľavnené štúdium pre žiakov s postihnutím a tiež pre talentované deti, ktoré majú prospechové štipendium alebo vyhrali české študentské mediálne festivaly.
“Lepšie je spokojné dieťa, ktoré študuje niečo, čím si rodičia nie sú istí, než nespokojné dieťa študujúce tradičnejšiu školu, ktorú možno ani nedokončí,” vyjadril sa k takémuto typu štúdia detský psychológ Mgr. Jan Kulhánek .
Štúdium na škole trvá štyri roky a končí sa maturitou. Popri odborných predmetoch, ako sú žurnalistika, grafika či réžia, škola vyučuje aj bežné predmety, ako sú matematika a čeština. Medzi voľnými predmetmi sa objavujú programovanie či herné animácie. Zameranie štúdia si žiaci vyberajú na začiatku školského roka. Na výber majú youtuber, e-športy a počítačové hry, videotvorbu a grafiku. Vaše dieťa tak môže študovať za profesionálneho hráča počítačových hier.
Škola navyše zavádza nový štýl učenia, v ktorom sa nové učivá žiaci učia doma a následne si ho prakticky precvičujú v škole. Ďalšou z noviniek, ktorú škola predstavila je zavedenie golfu do osnov telesnej výchovy.
Medzi partnerov školy patrí aj Súkromná škola umeleckého priemyslu filmová v Košiciach. Z mediálnych partnerov sú to napríklad Šlág(e)r TV a Časopis Ink.
Zdroj: (www.u2b.cz, DK)
Odporúčané články
Mestské zastupiteľstvo v Košiciach schválilo budúcoročný rozpočet. Zahlasovalo zaň 31 poslancov, z 37 prítomných. Metropola východu bude hospodáriť s viac ako 324 miliónmi eur. Z podielových daní pochádza 107,5 milióna eur, z nich si 15,6 milióna prerozdelia mestské časti Košíc.
V Košiciach v pondelok 18. novembra zahorela Slovenská kultúrna pochodeň. Išlo o druhé mesto, ktoré v rámci svojej púte navštívila. Predtým bola v Humennom, štafetový protest pokračuje v utorok v Prešove.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.