V jazere Geča sa utopil mladý rybár
Mladý život vyhasol počas víkendu vo vode jazera Geča neďaleko Košíc. Z rybačky na nafukovacom člne sa už nevrátil 24-ročný Vladimír.
Podľa policajných informácií sa s ním čln prevrátil na pokojnej hladine jazera v katastri obce Čaňa v piatok v podvečer. Mladík sa už nevynoril.
Ako sme sa dozvedeli od domácich, svedkom nešťastia bol ďalší rybár, ktorý sa ponáhľal nešťastníkovi na pomoc, ale už to nestihol. „Vladovi údajne praskla jedna komora na člne, preto sa prevrátil. Zrejme dostal šok, neudržal sa na hladine, kým prišla pomoc, a utopil sa. Pre jeho rodinu je to veľký rana,“ povedal nám muž, ktorý pozná nebožtíkových príbuzných.
Telo utopeného muža vytiahli z jazera potápači Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru Humenné po asi polhodinovom hľadaní v sobotu.
„Obhliadajúci lekár cudzie zavinenie vylúčil. Poverený policajt z obvodného oddelenia v Čani začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ informuje polícia na sociálnej sieti.
NA JAZERE V GEČI SA PREVRÁTIL ČLN. VODA SI VZALA PRVÚ OBEŤ. Včera podvečer došlo na jazere Geča, v časti Blatná špica,…
Uverejnil používateľ Polícia SR – Košický kraj Sobota 25. apríla 2020
[ad][/ad]
Odporúčané články
V košickej mestskej hromadnej doprave dôjde od nedele 8. marca k dočasným zmenám. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že úpravy trás sa dotknú viacerých autobusových liniek pre pokračujúce práce na Rastislavovej ulici.
V marci sa začne s výstavbou okružnej križovatky Kostolianska cesta – Národná trieda – Podhradová. Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) už podpísal zmluvu s víťazom verejného obstarávania, ktorým je spoločnosť Eurovia SK.
Mesto Košice, v spolupráci s Visit Košice a Creative Industry Košice, vyhlásilo začiatkom marca grantovú výzvu na rok 2026. V rámci nej sú otvorené dva programy.