V Košiciach sa uskutoční Sviečkový pochod v rámci Svetového dňa boja proti AIDS
Pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS organizuje Mládež Slovenského Červeného kríža (Mládež SČK) sviečkové pochody v troch slovenských mestách. Prvý pochod bude už dnes v Liptovskom Mikuláši, ďalší 1. decembra v Košiciach a posledný 2. decembra v Nových Zámkoch.

Počas Sviečkového pochodu ľudia kráčajú cez mesto a držia horiace sviečky ako symbol nádeje. Cieľom 26. ročníka kampane je vyjadriť podporu ľuďom s HIV/AIDS, ako aj uctenie si pamiatky 40 miliónov obetí, ktoré si toto ochorenie od začiatku epidémie vyžiadalo. Poukázať chce na možnosti, dôležitosť i potrebu HIV prevencie. Neoddeliteľnou súčasťou kampane je aj snaha o odstránenie diskriminácie a stigmatizácie HIV pozitívnych ľudí. Mládež SČK svojou kampaňou vyzýva na zahodenie predsudkov, ktoré sa s touto problematikou spájajú a usiluje sa naviesť verejnosť na spoločnú cestu vzájomnej tolerancie a empatie.
Ako uviedol prezident Mládeže SČK András Zemes, pre tohtoročnú kampaň vytvorili edukačné video v spolupráci s občianskym združením Dom svetla Slovensko s témou testovania na HIV a iné pohlavne prenosné choroby. „Obsahom je celý priebeh testovania a krátky rozhovor so zástupcom občianskeho združenia. Video je zverejnené na kanáli YouTube a sociálnych sieťach Slovenského Červeného kríža,“ informoval Zemes.
Zdroj: (SITA, ma, DSe)
Odporúčané články

V Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach (DFN) sa podarilo zavŕšiť významný projekt – vďaka verejnej zbierke a aktivitám neziskovej organizácie Malenka n.o. prešlo Oddelenie neonatologickej intenzívnej medicíny (ONIM) komplexnou rekonštrukciou priestorov určených pre hospitalizované matky.

Ako počas slávnostného otvorenia informoval predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka (nezávislý), areál Klubu vodného lyžovania TRIXEN, ktorý dlhodobo úspešne prevádzkuje vodnolyžiarsky vlek, sa rozšíril o sedem nových profesionálnych wakeboardových prekážok.

Kedysi luxusná vila, dnes strašiak sídliska. Dom fotografa Rozmana už takmer desať rokov chátra a priťahuje neželaných návštevníkov. Obyvatelia okolitých panelákov sa denne stretávajú s hlukom, asociálmi a rušením verejného poriadku. Napriek zásahom polície sa situácia nemení. Kto nesie zodpovednosť a ako sa situácia vyrieši?