V Košiciach vzniká svetová novinka medzi ultrazvukmi: Vyšetrí pacienta precízne a v kratšom čase
V Košiciach spustili výrobu nového špičkového ultrazvukového prístroja, ktorý sa bude vyvážať do celého sveta. ACUSON Maple od spoločnosti Siemens Healthineers je diagnostický ultrazvuk určený pre široké využitie v nemocniciach aj v ambulanciách. Jeho hlavnými atribútmi sú výkonnosť, všestrannosť a cenová dostupnosť vrátane najlepšej zobrazovacej kvality vo svojej triede, ktorá umožňuje spoľahlivú a presnú diagnostiku pacientov.
Slovensko je kľúčový hráč a rozširuje produkciu
Rok od spustenia výroby jedinečných ultrazvukových zariadení Siemens Healthineers v košickom priemyselnom parku sa môže slovenská divízia Ultrasound pochváliť ďalším úspechom – z výroby vychádza ďalší úplne nový ultrazvukový prístroj ACUSON Maple, ktorý má „slovenskú nálepku“.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Košickí IT-čkári vyvíjajú softvéry, ktoré zachraňujú životy po celom svete
„Spustením výroby ACUSON Maple a doplnením nášho výrobného portfólia sme sa so slovenským závodom definitívne zaradili medzi svetových producentov v oblasti medicínskych prístrojov,“ hovorí Vladimír Šolík, výkonný riaditeľ Siemens Healthineers na Slovensku.
Nový model ACUSON Maple doplnil doterajšie slovenské portfólio špičkových ultrazvukov – ACUSON Juniper, ACUSON Redwood, ACUSON P500, ACUSON NX3, ktoré sa v košickom závode začali vyrábať vlani po presune produkcie z Ázie. Slovensko sa tak stalo jedinou krajinou v rámci Európy, kde sa tieto zariadenia vyrábajú, a to najmä pre trh EMEA regiónu, ale aj iné časti sveta.
„Výrobu sme rozšírili o nový ultrazvukový prístroj a napredujeme aj v celkovom počte vyrobených zariadení. Som veľmi hrdý na to, že kolegovia na Slovensku sa do značnej miery podieľajú aj na vývoji softvéru ultrazvukových prístrojov produktového radu ACUSON. S rozširovaním kompetencií košického výrobného závodu plánujeme postupne navyšovať počty jeho zamestnancov. Zatiaľ sú to takmer dve desiatky nových ľudí, no s ďalším zvyšovaním produkcie bude ich počet narastať,“ konštatuje Miroslav Kliment, vedúci výrobného závodu Siemens Healthineers v Košiciach.
Slovenská výroba v súčasnosti pokrýva až 60 % globálnej produkcie ultrazvukových zariadení spoločnosti Siemens Healthineers. Košice sa stali centrom pre zákazníkov z celej Európy – vývoj softvérových riešení spolu s výrobným závodom a strategickou polohou vzbudili aktívny záujem odborníkov aj zákazníkov o exkurzie vo výrobnom závode. Okrem toho špičkoví lekári a špecialisti v tejto oblasti navštevujú Slovensko a s tunajšími vývojármi a pracovníkmi výroby sa aktívne podieľajú na ďalších inováciách ultrazvukových zariadení.
Všestranný ACUSON Maple
Prístroj ACUSON Maple maximálne zohľadňuje pracovný komfort lekárov, ktorí potrebujú predovšetkým výkonný ultrazvukový systém pre rôzne typy vyšetrení. Vyznačuje sa vlastnosťami ako ľahký, prenosný, dokáže bez problémov fungovať na batérie, a preto je ideálny aj pre malé nemocnice, ambulancie, súkromné ambulancie či centrá urgentnej starostlivosti. Disponuje 25 pokročilými funkciami na báze AI a jeho integrovaná batéria umožňuje až 75 minút skenovania bez napájania na elektrickú energiu. Táto schopnosť je neoceniteľná napríklad na urgentných príjmoch či v nemocniciach, kde ultrazvuk potrebujú premiestňovať.
Vyšší komfort zabezpečuje ACUSON Maple aj pre pacientov. Napríklad pri USG vyšetreniach v pôrodníctve a gynekológii je veľkou výhodou automatické vypočítanie veku a hmotnosti plodu, čím sa skráti celkový čas vyšetrenia o 24 %. Pri zobrazovaní srdca zase využíva funkciu eSie Measure, ktorá skráti čas vyšetrenia pacienta až o 44 % a pri rutinnom echo vyšetrení až o päť minút.
Zdroj: TS Siemenes Healthineers
Odporúčané články
V katastri obce Roštár, patriacej do Košického kraja v okrese Rožňava, bol zaznamenaný pohyb medveďa. Informácia bola zverejnená na sociálnej sieti, a to prostredníctvom videa, ktoré zachytáva medveďa na ceste.
Slovenské pamiatky a ikonické budovy v stredu 20. novembra nasvietia namodro. Pripoja sa tak k iniciatíve UNICEF pri príležitosti osláv Svetového dňa detí. Ako informuje Michal Biznár z UNICEF, cieľom iniciatívy, ku ktorej sa slovenské pamiatky a budovy pripoja po druhýkrát, je pripomenúť záväzok chrániť práva každého dieťaťa.
Priechody pre chodcov v troch mestských častiach budú o niekoľko mesiacov bezpečnejšie. Zvýraznia a nasvietia sa špeciálnymi asymetrickými SMART LED svietidlami, vďaka čomu sa zlepší viditeľnosť chodcov a zníži riziko dopravných nehôd.