V MHD budeme môcť platiť kartou
Košický dopravný podnik plánuje nakúpiť nové autobusy a čítačky bezkontaktných čipových kariet. Oznam o vyhlásení výberového konania na dodávku 45 vysokoenvironmentálnych celonízkopodlažných autobusov bol vo vestníku verejného obstarávania zverejnený minulý týždeň v pondelok. Predpokladaná cena zákazky je 13,77 milióna eur. V ten istý deň bola zverejnená aj informácia o výberovom konaní na zmodernizovanie odbavovacieho systému. Podnik plánuje v priebehu troch rokov nakúpiť 750 takzvaných čítačiek s označovačom cestovných lístkov. Ďalších 350 kúpených čítačiek má mať aj tlačiareň a možnosť platiť debetnou platobnou kartou. Celková hodnota zákazky sa má vyšplhať na 2,18 milióna eur.
Dopravca chce obidve investície financovať z viacerých zdrojov.
[ad][/ad](FER)
Odporúčané články
Výučbová základňa Medirex oslavuje dve dekády spolupráce s Lekárskou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Výučba študentov prebieha priamo v priestoroch centrálneho laboratória, kde sa denne spracúvajú tisíce vzoriek pacientov.
Na Slovensku evidujú nové prípady ochorenia mpox, známeho ako opičie kiahne. Univerzitná nemocnica Bratislava potvrdila celkovo päť infikovaných pacientov, pričom tri prípady sú podľa hygienikov epidemiologicky prepojené.
Zápisy budúcich prvákov do košických základných škôl (ZŠ) sú naplánované na piatok (10. 4.) medzi 14.00 až 18.00 h a sobotu (11. 4.) od 8.00 do 12.00 h. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.