V Milhosti vznikne obojstranné odpočívadlo (FOTO)

Národná diaľničná spoločnosť začala s výstavbou obojstranného odpočívadla situovaného na R4 Košice – Milhosť, neďaleko hraníc s Maďarskou republikou. Odpočívadlo motoristom ponúkne 77 miest pre tranzit smerujúci z Maďarska a 60 parkovacích miest pre opačný smer. Cieľom NDS je skvalitnenie služieb a spríjemnenie cestovania, ako pre vodičov kamiónov, tak aj pre vodičov osobných automobilov.
Stavba je financovaná zo štátneho rozpočtu. Zhotoviteľom stavby je spoločnosť Strabag, s.r.o. Rozsah stavby pozostáva z vybudovania odbočovacích a pripájacích pruhov, vybudovania spomínaných obojstranných odpočívadiel a ich vybavenia. NDS ďalej plánuje odpočívadla prepojiť navrhnutými komunikáciami napájajúcimi sa na existujúcu prístupovú cestu ponad R4. Pri vstupe na územie Slovenskej republiky bude obojstranné odpočívadlo priamo napojené na R4 pripájacími a odbočovacími pruhmi. Ukončenie výstavby je plánované na december tohto roka.

“Pravostranné odpočívadlo je umiestnené na násype v km 13,2 až 13,6 R4 Košice – Milhosť. Dopravné plochy odpočívadla tvoria 3 pozdĺžne prejazdné komunikácie, medzi ktorými budú umiestnené parkovacie a relaxačné plochy. Ľavostranné odpočívadlo je umiestnené v záreze v km 13,5 až 14,0 R4 Košice – Milhosť. Dopravné plochy odpočívadla tvoria 4 pozdĺžne prejazdné komunikácie. Medzi nimi budú umiestnené parkovacie a relaxačné plochy,” uviedla Národná diaľničná spoločnosť na svojej oficiálnej webovej stránke.
Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť
>>> Postup práce na odpočívadlách nájdete v GALÉRII. <<<
Zdroj: (ndsas.sk, FB/Národná diaľničná spoločnosť, vu)
Galéria
Odporúčané články

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.

Výstavu „100 rokov súbojov s malou loptičkou” si záujemcovia budú môcť pozrieť do 12. októbra tohto roka. Ako ďalej informovalo STM, usporiadateľmi výstavy sú okrem neho Slovenské olympijské a športové múzeum a Slovenský stolnotenisový zväz.

Jedna z najvýznamnejších investícií do cestnej infraštruktúry na východnom Slovensku sa blíži k dokončeniu. Obchvat Košíc, konkrétne druhú etapu úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, plánuje Národná diaľničná spoločnosť (NDS) motoristom odovzdať do užívania ešte v tomto roku. S aktuálnou fázou výstavby však súvisia aj dočasné dopravné obmedzenia, ktoré sa dotknú najmä cesty R4 pri križovatke Kechnec.