V nemocnici Šaca otestovali vyše 800 zamestnancov, štyria boli pozitívni
V nemocnici v košickej Šaci v piatok (20. 11.) plošne otestovali antigénovými testami na nový koronavírus viac ako 800 zamestnancov.
„Z 331 administratívnych pracovníkov a zamestnancov ambulancií bez lôžok sme nezaevidovali ani jeden pozitívny prípad. Na oddeleniach sa počas piatkového plošného testovania v Nemocnici Agel Košice-Šaca vyskytli štyri pozitivity,“ uviedol riaditeľ nemocnice Ján Slávik.
[ad][/ad]Ekologická likvidácia odpadu
Antigénové testovanie sa v nemocnici koná v určených miestnostiach, ide o takzvané červené ambulancie. Odpad, ktorý vznikol počas testovania, prešiel pred opustením priestoru červenej ambulancie dôkladnou dezinfekciou a až následne ho transportovali.
„Uzavretý a označený putoval do skladu nebezpečných odpadov a zabezpečí sa jeho ekologická likvidácia,“ informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková.
Zber odpadu pri pozitívnych prípadoch sa zabezpečuje do hermetickej nádoby, takzvaných klinik boxov, v ktorých sa nachádzajú čierne pevnostenné vrecia. Po naplnení sa vrece a klinik box uzavrú a označia sa potrebnými informáciami, napríklad o tom, z ktorej miestnosti odpad pochádza, rovnako sa uvedie aj čas a dátum uzatvorenia. Po ukončení testovania sa vykoná nevyhnutná dekontaminácia ambulancie a klinik boxu.
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Pre našich čitateľov prinášame rozhovor s dvomi bronzovými šampiónkami, ktoré sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach svetových pohárov a iných súťaží v disciplíne kickbox. Košičanky Alexandra Filipová a Lucia Cmárová súťažili nedávno v Abú Zabí v rôznych váhových kategóriách. V rozhovore sa dočítate aj to, akým ďalším športom sa venujú.
O zmene nebezpečnej križovatky pri amfiteátri na Festivalovom námestí sa hovorí už dlhé roky. Obyvatelia Košíc si môžu všimnúť obrovské žeriavy na stavbe polyfunkčného objektu, zmenu dopravy je badať na časti Starej spišskej cesty. Práce na zmene križovatky mali podľa magistrátu začať v septembri tohto roka. Prevažnú časť má budovať developer. Mesto sa finančne bude podieľať na prestavbe križovatky spolu s investorom CTR.
K vianočnej atmosfére Košíc už neodmysliteľne patrí MAME Market – jedinečný dizajnérsky trh,
na ktorom sa pravidelne stretávajú tvorcovia a tvorkyne originálnej handmade tvorby a ľudia,
ktorí milujú ich lokálnu tvorbu objavovať a podporovať. Už po druhýkrát po sebe sa market
uskutoční v Tabačke počas víkendu 13.12 – 14.12.2025 so začiatkom o 13:00 hod. Tento rok
sa na ňom predstaví viac ako 35 značiek z celého Slovenska.