V obci Dargov pribudol nový panel! Okrem iného bude počítať vozidlá pre výstavbu diaľnice
Štátny tajomník na Ministerstve dopravy a výstavby Jaroslav Kmeť na sociálnej sieti Facebook informoval o bezpečnejšej cestnej doprave v obci Dargov. Okrem toho by malo ministerstvo získať aj presnejšie dáta, ktoré sú potrebné pre výstavbu diaľnice na Zemplíne.
“Počas môjho výjazdu na východe som bol spolu s Martinom Dzielvaským, mojim poradcom pre dopravu pre Košický kraj a starostom obce Dargov Jánom Kišom pri inštalácii informačného panela pre meranie rýchlosti,” uviedol Jaroslav Kmeť. Panel, ktorý v obci Dargov nainštalovali, má dvojakú funkciu. Na prvom mieste je podľa Kmeťa bezpečnosť účastníkov cestnej dopravy: “Do obce Dargov klesá cesta zo Slanských vrchov, a vodiči podvedome nekontrolujú svoju rýchlosť. Ohrozujú aj iných účastníkov cestnej premávky. Bezpečnosť a zdravie sú vždy prvoradé.” Ako ďalej dodáva, prvoradou funkciou novo nainštalovaného informačného panela je preto pripomínať vodičom ich aktuálnu rýchlosť.
Druhá funkcia, ktorú panel ponúka, je počítanie osobných a nákladných vozidiel, ktoré daným úsekom prechádzajú. “Ministerstvo tak získa dôležité štatistické údaje, ktoré sú mimo iného potrebné aj pre výstavbu diaľnice na Zemplíne. Budeme poznať aktuálne dáta o prechode vozidiel,” poznamenal štátny tajomník a na záver sa poďakoval Romanovi Törokovi a jeho tímu z oddelenia Bezpečnosti cestnej prevádzky za rýchlu pomoc pri zaobstaraní tohto informačného panela pre meranie rýchlosti a počítanie vozidiel.
(ZL)
Galéria
Odporúčané články
Objem transakčných podvodov na Slovensku zostáva na stále vysokej úrovni. Ako ďalej upozornil vedúci oddelenia prevencie podvodov vo VÚB banke Radomír Adamkovič, v poslednom čase obzvlášť rastú aktivity podvodníkov v online priestore, kde sa im darí dosahovať vyššiu úspešnosť.
Mestské zastupiteľstvo v Košiciach schválilo budúcoročný rozpočet. Zahlasovalo zaň 31 poslancov, z 37 prítomných. Metropola východu bude hospodáriť s viac ako 324 miliónmi eur. Z podielových daní pochádza 107,5 milióna eur, z nich si 15,6 milióna prerozdelia mestské časti Košíc.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.