V oblasti digitalizácie súdnictva sa Slovensko ocitlo na najvyšších priečkach v rámci EÚ
Slovensko sa ocitlo na najvyšších priečkach v rámci Európskej únie v oblasti digitalizácie súdnictva. Slabým miestom však zostáva vnímanie nezávislosti súdnictva verejnosťou. Vyplýva to z aktuálnej správy od eurokomisára pre spravodlivosť Didier Reyndersa. Informuje o tom premiér Eduard Heger (OĽaNO) na sociálnej sieti.
„Som však presvedčený, že očista justície, zavedenie nových súdnych obvodov, vznik najvyššieho správneho súdu a ďalšie reformy, s ktorými uvažuje aj plán obnovy, budú viesť k väčšej spokojnosti občanov s fungovaním nášho súdnictva. Lebo bez neho nemôže existovať právny štát. Bez právneho štátu zasa spravodlivosť. A bez spravodlivosti nemôžeme budovať prosperujúcu spoločnosť,” uviedol Heger.
Zdroj: (SITA, mt;bfe)
Odporúčané články
Úvodnými jazdami parnou historickou súpravou a autentickým historickým prepadom vláčika odštartujú na Košickej detskej historickej železnici túto nedeľu od 8.30 hod. oslavy Dňa mesta Košice.
Daniel Bombic bol v utorok (7. apríla) prepustený z väzby. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR na neverejnom zasadnutí, ktorého sa nezúčastnil ani obvinený, ani jeho obhajca. Bombic opustil priestory Justičného paláca v popoludňajších hodinách.
Košickí colníci odhalili na rýchlostnej ceste R4 pri Milhosti v smere z Maďarska na Slovensko dodávku plnú falzifikátov svetových značiek, zadržali tisíce kusov tovaru. TASR o tom informoval hovorca Finančnej správy (FS) SR Daniel Kováč.