V pondelok o dočasne útočisko požiadalo 2 615 osôb, ktoré prekročili slovensko-ukrajinskú hranicu (FOTO)
V pondelok o dočasne útočisko na Slovensku požiadalo 2 615 osôb, ktoré prekročili slovensko-ukrajinskú hranicu. Hraničnými priechodmi prešlo 612 mužov, 1 730 žien a 1 014 detí. Slovensko-ukrajinskú hranicu prekročilo od začiatku konfliktu viac ako 258-tisíc osôb. Informoval o tom Tlačový odbor kancelárie ministra vnútra.
Všetky činnosti v súvislosti s utečencami z Ukrajiny zabezpečovalo 252 príslušníkov Prezídia Policajného zboru, 63 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 122 colníkov, 404 vojakov, štyria duchovní, 206 dobrovoľníkov a 56 príslušníkov zahraničných zložiek. Zároveň bolo vypravených 29 autobusov, ktoré prepravili 843 osôb na rôzne miesta v rámci Slovenskej republiky a deväť vlakov s počtom cestujúcich 1 076. Za pondelok ubytovali 95 ľudí, voľné kapacity sú na úrovni 8 853 lôžok.
>>>VIAC FOTOGRAFIÍ NÁJDETE V GALÉRII<<<







Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Galéria
Odporúčané články
Európsky parlament a členské štáty Európskej únie sa v stredu dohodli na zákaze dovozu všetkého ruského zemného plynu do EÚ najneskôr do jesene 2027. Dohoda predstavuje kompromis medzi členskými štátmi a Parlamentom, ktorý požadoval skoršie zavedenie zákazu.
Deviata celoslovenská pacientska konferencia Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) v Bratislave (14.-15. novembra 2025) spojila pacientov so zástupcami ministerstva, parlamentného výboru pre zdravotníctvo, zdravotných poisťovní, poskytovateľov a akademickej obce. Vyvrcholením podujatia bolo tradičné slávnostné udeľovanie ocenení Môj lekár, Moja sestra.
Väčšina Slovákov pociťuje nostalgiu za obdobím socializmu. Až 60 percent obyvateľov verí, že život v bývalom režime bol lepší ako dnes. Podľa prieskumu DEKK Inštitútu má pozitívny obraz o socializme približne 65 percent ľudí, zatiaľ čo len niečo vyše 28 percent si myslí, že za socializmu bolo horšie než dnes. Údaje odhaľujú komplexné príčiny tohto javu a upozorňujú na riziká, ktoré z neho pre súdržnosť spoločnosti vyplývajú. Anketou na našej facebookovej stránke sme chceli zistiť, aký názor majú Košičania.

