V pondelok pribudlo viac ako tisíc nakazených a ďalších desať obetí
Za pondelok odhalili PCR testy na Slovensku 1 012 nakazených. Celkovo ich laboratóriá za uplynulý deň urobili 11 086. Počet hospitalizovaných stúpol o 23, v nemocniciach tak aktuálne leží 523 pacientov s koronavírusom. Pribudlo aj ďalších 10 úmrtí. Ako ďalej informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk, uplynulý deň dostalo prvú dávku vakcíny 2

ilustračné/freepik.com
Za pondelok odhalili PCR testy na Slovensku 1 012 nakazených. Celkovo ich laboratóriá za uplynulý deň urobili 11 086. Počet hospitalizovaných stúpol o 23, v nemocniciach tak aktuálne leží 523 pacientov s koronavírusom. Pribudlo aj ďalších 10 úmrtí. Ako ďalej informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk, uplynulý deň dostalo prvú dávku vakcíny 2 004 Slovákov.
Podľa údajov zverejnených Ministerstvom zdravotníctva SR bolo najviac pozitívne testovaných PCR testami v Prešovskom kraji, kde potvrdili 257 prípadov. V Žilinskom kraji pribudlo 239 pozitívne testovaných, v Bratislavskom 123 a v Košickom 117. Banskobystrický kraj zaznamenal 90 nových prípadov, Trnavský 80, Trenčiansky 56 a Nitriansky 50.
Na Slovensku sa za uplynulý deň vykonalo 22 393 antigénových testov, z ktorých pribudlo 379 pozitívnych prípadov. Z nich tvorili nezaočkovaní alebo len čiastočne zaočkovaní ľudia celkovo 77 percent, v prípade PCR testov to bolo 73 percent. Údaje potvrdila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.
Prvú dávku vakcíny dostalo vo štvrtok 2 004 ľudí, celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny tak stúpol na 2 443 062. Za uplynulý deň druhou dávkou zaočkovali 2 022 ľudí, plne zaočkovaných je tak 2 248 593 Slovákov.
Z hospitalizovaných pacientov má potvrdené ochorenie 464 ľudí. Spomedzi celkovo 523 Slovákov ležiacich v nemocniciach nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 85 percent ľudí. Na JIS leží 66 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 53 osôb, 77 percent z týchto pacientov nie je zaočkovaných.
Celkový počet úmrtí „na COVID” sa dostal na úroveň 12 606, celkový počet úmrtí „s COVIDOM” je 2 462.
Zdroj: (SITA, it;pla)
Najnovšie články

Kandidát na primátora Alexander Riabov sa sťažuje na zastrašovanie pri zbere podpisov

DPMK počas dvoch víkendov obmedzí dopravu na rýchlodráhe

Žltý lístok už nemusí znamenať cestu na poštu. Do BalíkoBOXu si ľudia presmerovali takmer 900 listov za mesiac

Finančná správa odhalila na východe nelegálnu výrobňu cigariet, zaistila ich vyše 9 miliónov (FOTO)
Súvisiace články

Kandidát na primátora Alexander Riabov sa sťažuje na zastrašovanie pri zbere podpisov

Žltý lístok už nemusí znamenať cestu na poštu. Do BalíkoBOXu si ľudia presmerovali takmer 900 listov za mesiac
