V stredu na Slovensku odhalili PCR testy cez 19-tisíc nakazených, pribudlo 19 obetí
V stredu odhalili PCR testy na Slovensku 19 032 ľudí nakazených koronavírusom, pričom laboratóriá vykonali 35 766 PCR testov. Za uplynulý deň pribudlo 19 obetí ochorenia COVID-19 na celkových 17 896. V nemocniciach leží 1 810 ľudí s ochorením COVID-19. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
Z údajov korona.gov.sk ďalej vyplýva, že ďalších 2 332 nakazených v uplynulom dni odhalili antigénové testy, vykonali ich pritom 25 070.
Na jednotke intenzívnej starostlivosti a oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny je 276 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 143 osôb. Zhruba 75 % z hospitalizovaných nie je zaočkovaných alebo má len jednu dávku očkovacej látky.
Pribudlo 925 zaočkovaných osôb prvou dávkou, zároveň pribudlo 2 163 plne zaočkovaných osôb. Celkovo je na Slovensku plne zaočkovaných viac ako 2,6 milióna ľudí. K 60-percentnej zaočkovanosti zostáva zaočkovať 499 960 osôb.
Zdroj: (SITA, br;mt)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice, a. s. pripomína cestujúcej verejnosti, že v termíne od pondelka 2. marca 2026 do piatka 6. marca 2026 budú linky MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovné dni – školské prázdniny.
Mesto Košice pripravuje pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si zakúpili parkovacie karty, formulár. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú posunúť začiatok platnosti parkovacej karty na 1. marec 2027, alebo chcú kartu zrušiť a vrátiť späť peniaze v plnej výške.
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.