Hlasujte za najlepší outfit z červeného koberca Art Film Festu 2026!

Hlasujte za najlepší outfit z červeného koberca Art Film Festu 2026!

Zapojte sa do našej ankety a pomôžte nám vybrať najžiarivejšiu hviezdu červeného koberca. Hlasovanie prebieha do 24.6.2025!

V UNLP Košice je hospitalizovaných 62 pacientov s COVID-19

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice je v súčasnosti hospitalizovaných 62 pacientov s ochorením COVID-19, z toho sú ôsmi v kritickom stave napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Ďalších 16 pacientov vo vážnom stave potrebuje neinvazívnu ventiláciu, tzv. vyskoprietokový kyslík. Pre TASR to povedala hovorkyňa nemocnice Monika Krišková s tým, že 90 percent hospitalizovaných nie

V UNLP Košice je hospitalizovaných 62 pacientov s COVID-19

ilustračné/freepik.com

Veronika Uhrinová
28. 9. 2021
Art Film Červený koberec 1
Art Film Červený koberec 2
Art Film Červený koberec 3
FOTOGALÉRIA

ArtFilm 2026 - Foto z červeného koberca!

Kliknite pre zobrazenie celej galérie

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice je v súčasnosti hospitalizovaných 62 pacientov s ochorením COVID-19, z toho sú ôsmi v kritickom stave napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Ďalších 16 pacientov vo vážnom stave potrebuje neinvazívnu ventiláciu, tzv. vyskoprietokový kyslík. Pre TASR to povedala hovorkyňa nemocnice Monika Krišková s tým, že 90 percent hospitalizovaných nie je očkovaných. Od začiatku septembra podľa nej zaznamenávajú aj nárast úmrtí pacientov s ochorením COVID-19.

UNLP má aktuálne 81 reprofilizovaných lôžok, obsadenosť predstavuje 77 percent. Pacienti s ochorením COVID-19 sú hospitalizovaní na Klinike infektológie a cestovnej medicíny, Klinike pneumológie a ftizeológie a tiež na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. „Veľmi pozorne vyhodnocujeme rastúce počty pacientov a len čo si to situácia bude vyžadovať, pristúpime k ďalšej reprofilizácii oddelení a reorganizácii práce zdravotníkov,“ povedala s tým, že v súčasnosti sú kapacity nemocnice dostatočné.
K reprofilizácii počas tretej vlny pandémie nového koronavírusu budú podľa Kriškovej pristupovať podobne ako počas druhej vlny.

Zdroj: (TASR, sem tur)

Najnovšie články

Súvisiace články