Vandal vyčíňal už aj v Sečovciach! Opäť si to odniesla pamiatka z druhej svetovej vojny

Vandali v Košiciach už niekoľkokrát posprejovali a tým poškodili pamätník padlých sovietskych vojakov z 2. svetovej vojny. Tentoraz si to odniesla ďalšia kultúrna pamiatka v Sečovciach.
O pomaľovaní kultúrnej pamiatky ružovou farbou informovala polícia na sociálnej sieti Facebook na stránke Polícia SR – Košický kraj. Kultúrnu pamiatku mal podľa zverejnených informácii pomaľovať 53-ročný muž z Košíc. Ružovou farbou natrel národnú kultúrnu pamiatku, konkrétne ide o delo z obdobia druhej svetovej vojny. Delo, ktoré pochádza z druhej svetovej vojny sa nachádza v Sečovciach na Námestí sv. Cyrila a Metoda. Podľa polície ho muž natrel v stredu (31. 8.) popoludní.
“Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Sečovciach mužovi vzniesol obvinenie z prečinu výtržníctva,” uviedla Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.
(ZL)
Odporúčané články

Ako informovalo na sociálnej sieti, práce súvisia s výmenou poškodených káblových vedení verejného osvetlenia.

Európske centrum pre práva Rómov (ERRC) a Amnesty International Slovensko požadujú nezávislé prešetrenie informácií o údajnom policajnom násilí voči obyvateľom rómskej komunity v obci Veľká Ida.

Hasiči v Košickom kraji zasahovali počas víkendu pri desiatich dopravných nehodách. Ako na sociálnej sieti uviedol Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) Košického kraja, ide o nehody, ktoré sa stali od piatkového popoludnia (20. júna) do pondelkového rána (23. júna).