--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

VIDEO: Hasiči odstraňujú olejovú škvrnu na Hornáde

Desiatka hasičov zasahuje dnes (1. apríla) od obeda na brehoch Hornádu od mostu na Palackého až po Hypertesco. Dôvodom výjazdu štyroch vozidiel je olejová škvrna, ktorá sa objavila na hladine. Olej zatiaľ neznámeho pôvodu vytekal z odpadového kanála v okolí Rampovej ulice. Podľa informácií, ktoré pre košice:dnes poskytol hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru

Redakcia KOŠICE:DNES
1. 4. 2016
0

Desiatka hasičov zasahuje dnes (1. apríla) od obeda na brehoch Hornádu od mostu na Palackého až po Hypertesco. Dôvodom výjazdu štyroch vozidiel je olejová škvrna, ktorá sa objavila na hladine. Olej zatiaľ neznámeho pôvodu vytekal z odpadového kanála v okolí Rampovej ulice.

Podľa informácií, ktoré pre košice:dnes poskytol hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach Tomáš Berzetei, bezprostredne po nahlásení havárie hasiči na vodnom toku natiahli ponorné steny a začali s odstraňovaním škvrny sypaním absorbčnej látky. Druhá skupina hasičov postupovala proti prúdu a zabezpečila zdroj znečistenia vykopaním záchytného kanála.

V súčasnosti už do rieky žiadny olej nevyteká. Na mieste sú podľa T. Berzeteia aj policajti, príslušníci civilnej ochrany a pracovníci úradu životného prostredia. Ich úlohou bude zistiť, čo bolo zdrojom znečistenia, kto ho spôsobil a vyvodiť voči vinníkovi dôsledky. Miestny rybár Robert Halász, ktorý bol v čase hasičského zásahu pri rieke, si myslí, že vzhľadom na povrchové znečistenie a rýchly zásah hasičov by táto ekologická havária rybám nemala uškodiť.

Foto: Ruttko Matuščák
tv naša

Aký je váš názor?

#Spravodajstvo#Košice

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články

VIDEO: Hasiči odstraňujú olejovú škvrnu na Hornáde | KOŠICE: DNES