VIDEO: Na zrekonštruovanú trať ešte nestihli vyraziť prvé električky a už sa po nej preháňal tento „frajer“
Na videu, ktoré na YouTube pribudlo v sobotu, je jasne vidieť, že škodovka si to šinie priamo po zatrávnenej trati na Kuzmányho ulici.
“Pri odbočovaní zo Štúrovej na Kuzmányho si nevšimol vodič označenie Prikázaný smer jazdy a vypekal si to po nových krásnych zelených trávnatých električkových koľajniciach. Našťastie, nešla oproti žiadna električka,” píše sa v komentári k videu.
Nie je to prvýkrát, čo po električkovej trati jazdili autá. Stopy po pneumatikách vidno na viacerých fotografiách, ktoré máme k dispozícii. “Stávalo sa aj pred rekonštrukciou, že niekto smerujúci zo Štúrovej odbočil na koľajnice. Vtedy však bol, na tomto konci Kuzmánky rozbitý asfalt. Vodiči ďaleko nezašli, aby si neničili auto,” napísal nám jeden z čitateľov. Šoféri, ktorí sa dostali na električkovú trať, museli ignorovať jasne viditeľnú značku Prikázaný smer jazdy, ktorá ich naviguje do správneho pruhu.
Zvýrazniť by ho v smere od Steel arény vľavo na Kuzmányho mohli vodiace pruhy na ceste. Rovnaké sú namaľované na križovatke v opačnom smere – zo Štúrovej vpravo na Kuzmányho i v smere z Kuzmányho vľavo na Štúrovu.

Foto 1 a youtube/ApplePortalSK
Foto 2: fer
Odporúčané články
Vyšetrovanie jedného z najväčších notárskych škandálov na východnom Slovensku pokračuje aj po rokoch bez začiatku hlavného pojednávania. Košický notár je obžalovaný zo sprenevery takmer troch miliónov eur, pričom okolnosti prípadu sprevádzal príbeh, ktorý najskôr pôsobil ako kriminálny triler, no neskôr sa ukázal ako nepravdivý.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Svetové združenie bývalých politických väzňov kritizuje zrušenie zvýhodneného cestovného pre obete komunizmu a stalinizmu v košickej MHD. Zmeny tarify schválilo mestské zastupiteľstvo vlani v júni, do platnosti vstúpili od začiatku augusta 2025.