VIDEO: Novo osadenú značku len zapichli do hliny
Kritika Košičanov na nové dopravné značenie v rezidentských zónach neustáva. Včera nás upozornili na to, ako sú osadené zvislé dopravné značky na Palárikovej a Rosnej ulici.
Po telefonickom podnete sme sa hneď vybrali na miesto. Na Palárikovej ulici sme našli značky, ktoré boli na svojom mieste osadené naozaj rozdielnym spôsobom. Niekde ich zasadili do betónu, inde nie. Našli sme aj miesto, kde sú asi päť metrov od seba dve nové značky, z ktorých je jedna zabetónovaná, druhá nie.
Ešte väčšie prekvapenie nás čakalo na Rosnej ulici pred križovatkou s Požiarnickou. Zvislá značka Prikázaný smer jazdy vpravo bola doslova len zapichnutá do hliny.
Na problémové značenie sme upozornili parkovaciu firmu EEI, ktorá nové značenie realizuje. „Konkrétnu značku na Rosnej už stihol niekto vytrhnúť a opätovne nasadiť. Práce tu však prebiehajú celý deň a večer už bude všetko zabetónované. Opäť by sme radi zdôraznili, že všetky naše práce prebiehajú v súlade s platnou legislatívou a schváleným projektom. Pravidelne prebiehajú kontrolné dni, v rámci ktorých sa všetky aktivity vyhodnocujú,“ znie reakcia EEI. Na to, prečo sú niektoré značky zabetónované a niektoré nie, sme sa odpovede nedočkali.
Foto: fer
Odporúčané články
V košickej mestskej časti Juh sa opäť niesla vôňa čerstvo upečeného koláča, keď sa mladá generácia spojila so seniorkami, aby spolu pripravili tradičný domáci slivkový koláč. Projekt Pečie celý Juh je nielen o pečení, ale aj o prepájaní skúseností a tradícií medzi generáciami.
V sobotu 9. novembra sa premenila Športová hala Stará jazdiareň na ring plný adrenalínu a nadšenia, keďže sa tu konal už 25. ročník Medzinárodného turnaja olympijských nádejí v zápasení voľným štýlom pre kategóriu U17. Tento významný turnaj bol zároveň aj oslavou 120-ročnej histórie zápasenia v Košiciach a na Slovensku.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.