Vodič pod vplyvom alkoholu zrazil srnu! Po príchode polície tam už žiadna srna nebola

V pondelok (3. 10.) v skorých ranných hodinách okolo 5-tej hodine mal vodič zraziť srnu. Či bola srna skutočne zrazená nie je jasné, pretože po príchode polície sa srna na mieste už nenachádzala a vozidlo nebolo viditeľne poškodené. Informácie o udalosti poskytla redakcii KOŠICE: DNES krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.
“Na ceste II/550 medzi obcami Hatiny a Moldava nad Bodvou viedol vodič vozidlo Škoda Fabia. Cca 300 metrov za obcou Hatiny došlo k zrážke s lesnou zverou (srnka) prebiehajúcou cez cestu,” uviedla krajská hovorkyňa Lenka Ivanová. Za účelom riešenia škodovej udalosti privolal vodič cez tiesňovú linku (158) hliadku polície, ktorá na mieste zistila, že sa tam už žiadna lesná zver nenachádza. Hliadka polície vodiča podrobila dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok a vodič “nafúkal” 0,33 mg/l.
“Obhliadkou policajta skupiny dopravných nehôd bolo zistené, že k viditeľnému poškodeniu vozidla nedošlo, a bola spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku. Spracovaný priestupkový spis bude zaslaný na oddelenie bezpečnosti cestnej premávky – správny orgán na jeho pre jednanie,” uviedla Ivanová. Keďže dychová skúška vodiča osobného motorového vozidla bola s pozitívnym výsledkom do 1 promile, vodič bude podľa Ivanovej riešený v zmysle zákona SNR č. 372/1990 zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov.
(ZL)
Odporúčané články

Poberatelia minimálnych dôchodkov si od októbra druhýkrát v tomto roku prilepšia. Sociálna poisťovňa totiž zvýši sumy minimálneho dôchodku. Jeho základná čiastka za 30 rokov dôchodkového poistenia sa z doterajších 365,70 eura mesačne zvýši na 389,90 eura mesačne.

Aj v 36. týždni (04. 09. – 10. 09.) vám prinášame prehľad udalostí, ktoré sa stali v Košiciach a okolí. Buďte v obraze a vnímajte dianie okolo seba aj vďaka denníku KOŠICE: DNES.

Práce na stavbe druhého úseku rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany v dĺžke vyše 14 kilometrov pokračujú naplno na mostoch, trase, múroch aj kanalizácii. Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) v piatok (8. 9.) zároveň informovala, že ku koncu sa blíži aj archeologický prieskum, ktorý má momentálne už iba formu dohľadu archeológa nad vykonávanými zemnými prácami.