Danko skritizoval Fica. Spokojný nie je ani s novým ministrom školstva
Predsedovi koaličnej Slovenskej národnej strany Andrejovi Dankovi sa nepáči postoj premiéra Roberta Fica na nedávnom samite Európskej únie v Bruseli. Šéf národniarov nesúhlasí s tým, že predseda vlády podporil závery spomenutého samitu.
Lídri EÚ na samite rovnako na predchádzajúcich stretnutiach potvrdili zámer „poskytnúť Ukrajine a jej ľudu silnú finančnú, ekonomickú, humanitárnu, vojenskú a diplomatickú podporu v takej miere, ako je to potrebné“. Toto vyhlásenie schválili zástupcovia všetkých členských krajín. „To, že to podporil Robert Fico, s tým nesúhlasím. V texte je vidieť vojenskú podporu, ale dal jasne najavo, že odmietame vojenskú pomoc,“ povedal Danko podľa podľa webu eurointegration.com.ua tým, že svoj postoj predostrie Ficovi.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Blaha odstránil vlajku EÚ a portrét prezidentky odložil do skrine. Teraz ho chcú odvolať
Danko kritizuje aj postup ministrov Hlasu. Nie je spokojný s novým ministrom školstva Tomášom Druckerom, ktorý oficiálne vyhlásil, že „mimovládne organizácie v školách nie sú problém“.
Zdroj: (SITA, kh)
Odporúčané články
Slovenský premiér Robert Fico sa stal prvým významným politikom z krajín Európskej únie, ktorý vystúpil v ruskej štátnej televízii Rossija 1 od začiatku konfliktu na Ukrajine. Ako uviedol web iDnes.cz, predseda slovenskej vlády v relácii moderátorky Oľgy Skabejevovej kritizoval prístup Európskej únie k riešeniu vojny na Ukrajine.
Krajský súd v Prešove na dnešnom verejnom zasadnutí uznal bývalého prezidenta Andreja Kisku vinným v prípade daňového podvodu. Exprezidentovi vymeral trest na jeden rok s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu dva roky.
Poslanci Národnej rady SR vo štvrtok večer odsúdili správanie bývalého prezidenta Andreja Kisku, ktorého právoplatne odsúdil Krajský súd v Prešove z trestného činu daňového podvodu. Návrh na uznesenie, ktoré kritizuje Kiskovu finančnú manipuláciu v súvislosti s prezidentskou kampaňou z roku 2014, podporilo viac ako 60 poslancov koalície. Zo 130 hlasujúcich za uznesenie zahlasovalo 77 zákonodarcov, vrátane trojice odídencov zo Slovenskej národnej strany pod vedením Rudolfa Huliaka. Proti sa postavilo 53 poslancov.