Východniari sú najmenej disciplinovaní
Polícia zverejnila, koľko priestupkov či trestných činov museli od začiatku protikoronavírusových opatrení riešiť v jednotlivých krajoch.
Kontrolujú najmä porušovanie karantény, otvorenie prevádzky napriek zákazu, porušenie povinnosti nosenia ochranného rúška na verejnosti, ale aj trestné činy v súvislosti s koronavírusom. „Celkovo bolo zistených 1 230 priestupkov a trestných činov. Najmenej, 70 prípadov, mali v Bratislavskom kraji, najviac v Košickom (268) a Prešovskom kraji (225),“ konštatuje polícia.
A ako sú na tom policajné okresy Košice a Košice-okolie? „Od 12. marca evidujeme v Košiciach celkom 31 priestupkov. V 22 prípadoch bola porušená nariadená povinná karanténa, v ôsmich išlo o nerešpektovanie nariadenia zatvoriť prevádzku a v jednom o nedodržiavanie nosenia ochranného rúška. Trestné činy sme nemali,“ informovala nás hovorkyňa polície Lenka Ivanová.
V okrese Košice-okolie zaznamenali tiež len priestupky. V 23 prípadoch išlo o nedodržiavanie nariadenej karantény a v jednom o chýbajúce povinné rúško. Všetky priestupky bude riešiť Regionálny úrad verejného zdravotníctva.
[ad][/ad]Odporúčané články
Ministerstvo vnútra začne od decembra realizovať pilotný projekt telových kamier pre policajtov. Oznámil to minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) pred dnešným zasadnutím vlády.
Mestská časť Košice – Nad jazerom sa tento rok prvýkrát zapojila do ušľachtilého projektu Ponožkový október. Cieľom tejto charitatívnej akcie je pomôcť ľudom bez domova a tým, ktorí žijú v zložitých podmienkach, zvládať kruté zimné obdobie bez nebezpečenstva omrzlín a v chladnom počasí. Najviac párov požiek doniesli deti z materskej školy na Dneperskej ulici.
Ministerstvo vnútra (MV) SR postupovalo v prípade pomníka na Námestí osloboditeľov v Košiciach v súlade s medzinárodným právom i zákonom o vojnových hroboch. Rezort vnútra to uviedol pre agentúru SITA v súvislosti s opravou Pomníka padlým v 2. svetovej vojne – sovietski vojaci v metropole východu.