Vyhrážajú sa vám v správach na Facebooku? Takto postupujte

Polícia Slovenskej republiky sa v statuse na Facebooku venovala výhražným správam. Zhrnuli postup, ktorý prináša tipy na vysporiadanie sa s agresívnymi správami. Pri obavách o svoj život a zdravie sa obráťte na políciu.
V prípade, že vám z akéhokoľvek účtu prichádzajú vulgárne správy, urážky alebo vás daná osoba otravuje, polícia odporúča zablokovať tento účet. V nastaveniach Facebooku nájdete túto možnosť jednoducho. Kliknite na profil daného človeka a tesne pod menom vpravo dole sa objaví možnosť kliknúť na tri bodky. Následne stlačte políčko zablokovať a potvrdiť. Akýkoľvek účet takto rýchlo zablokujete a zabezpečíte, aby sa k vám už nedostal.
Ak takéto správy vôbec nechcete dostávať alebo nemáte záujem vidieť žiadne správy od osôb, ktoré nemáte v priateľoch, jednoducho si to nastavte v Messengeri. V neposlednom rade je dôležité spomenúť reálny strach o svoj život alebo zdravie. „V prípade, ak máte v súvislosti s facebookovou správou reálny strach o svoj život a zdravie, prípadne vám táto osoba píše dlhodobo z viacerých účtov a zhoršuje vám kvalitu vášho života, môže ísť o priestupok, ale aj trestný čin nebezpečného vyhrážania, nebezpečného prenasledovania či nebezpečného elektronického obťažovania,“ vyjadruje sa Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku. V takom prípade môže ísť o protiprávne konanie, ktoré by ste mali nahlásiť na polícii. Snažte sa sprístupniť všetky dôkazy, akými sú správy či screenshoty.
Polícia v takom prípade však žiada o zhovievavosť pri pátraní totožnosti danej osobnosti. „Facebook je americkou súkromnou spoločnosťou a komunikácia s ním formou právnej pomoci do zahraničia trvá dlhší čas,“ vysvetľuje Polícia SR.
(VT)
Odporúčané články

Čo robiť v situácii, keď sa chodec stretne na priechode pre chodcov s električkou? Novela zákona o cestnej premávke jasne určuje, kto dáva v tejto situácii prednosť.

Počas nasledujúceho obdobia očakáva Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení aj hospitalizácií, najmä v období tzv. chrípkovej sezóny, kedy ľudí vo zvýšenej miere postihujú respiračné ochorenia, medzi ktoré patrí aj COVID-19.

Na overovanie pravosti pokladničných dokladov môže verejnosť využívať novú aplikáciu finančnej správy ePeňaženka. Informovala o tom finančná správa.