Vykradli hrajúcu fontánu
Násilné vniknutie do strojovne hrajúcej fontány na Hlavnej ulici zistila nočná hliadka mestskej polície. Zodpovední zamestnanci Správy mestskej zelene následne priamo na mieste činu konštatovali, že neznámy páchateľ rozbil vrchnú presklenú časť strojovne, a poškodil aj vstupné dvere strojovne.
V strojovni chýbala celá riadiaca jednotka hrajúcej fontány – počítač so špeciálnym programom, meniče a pod. Právny zástupca Správy mestskej zelene v súčinnosti s prevádzkovateľom technologickej časti fontány podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa na štátnej polícii za vlámanie a krádež majetku Mesta Košice .
Po stavebnej stránke (oprava dverí, zasklenie vrchnej striešky) bude poškodený objekt fontány daný do pôvodného stavu už počas dnešného dňa, prípad je v štádiu policajného vyšetrovania.
Hrajúca fontána bude cez víkend mimo prevádzky. Vzhľadom na to, že od 15.10.2016 začína Správa mestskej zelene s postupným zazimovaním jednotlivých košických fontán (hrajúca mala byť posledná v poradí), je dosť pravdepodobné, že v tomto roku už fontána nebude v prevádzke.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Daniel Bombic bol v utorok (7. apríla) prepustený z väzby. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR na neverejnom zasadnutí, ktorého sa nezúčastnil ani obvinený, ani jeho obhajca. Bombic opustil priestory Justičného paláca v popoludňajších hodinách.
Slovenská pošta pokračuje v digitalizácii svojich služieb. Pred rokom bola prvou inštitúciou na Slovensku, ktorá zaviedla elektronické overovanie identity prostredníctvom eDokladov formou vizuálnej kontroly. Dnes ho posúva na vyššiu úroveň. Vďaka technologickému vybaveniu všetkých priehradiek na každej pobočke je možné overiť totožnosť klienta rýchlo, bezpečne a bez manuálneho prepisovania údajov – či už cez mobilnú aplikáciu eDoklady alebo občiansky preukaz s čipom.
Úvodnými jazdami parnou historickou súpravou a autentickým historickým prepadom vláčika odštartujú na Košickej detskej historickej železnici túto nedeľu od 8.30 hod. oslavy Dňa mesta Košice.