Vyšetrovateľ chce vidieť besedu tv:naša
Situácia okolo nového systému parkovania zavádzaného firmou EEI sa čím ďalej, tým viac vyostruje. Nadobudla už doslova policajné a trestnoprávne rozmery.
Polícia si včera vyžiadala videozáznam debaty z 19. júla tohto roku v tv:naša. Má slúžiť ako dôkaz pri vyšetrovaní podania lídra iniciatívy „Nezaplatím EEI ani cent – občianska neposlušnosť“ Henricha Burdigu.
Televíznej debaty sa za mesto zúčastnili viceprimátor Martin Petruško a šéf kancelárie primátora mesta Martin Petruš. V priebehu relácie vytiahol Petruš informácie o tom, že autá firmy UNI, kde je Burdiga spolumajiteľom, bezohľadne parkujú na Sídlisku KVP. Predstavitelia mesta spomínali aj údajnú čiernu stavbu H. Burdigu na Pasteurovom námestí.
Výroky v televíznej debate
„Ste idiot a môžete ma zažalovať,“ nezdržal sa vtedy počas živého vysielania Burdiga. Tento moment spôsobil ďalší konflikt, ktorý nastal po skončení televíznej debaty. „Riaditeľ kancelárie primátora sa Henrichovi Burdigovi po skončení televíznej relácie v priestoroch štúdia vyhrážal fyzickým napadnutím,“ uvádza sa v trestnom oznámení Burdigu a spoločnosti UNI podanom 26. júla na okresnej prokuratúre. Oznamovatelia vyslovili v podaní podozrenie, že v súvislosti s výrokmi v televíznej debate bol spáchaný trestný čin ohovárania zo strany predstaviteľov mesta – primátora, viceprimátorov, riaditeľa kancelárie primátora a starostu mestskej časti Sídlisko KVP. Ďalšie podozrenie zo spáchania trestného činu vyhrážania je adresované len na riaditeľa kancelárie primátora Martina Petruša.
Foto: tv:naša
Odporúčané články
Viac než sto staromestských seniorov sa zišlo v Radničnej sále na každoročnej Katarínskej zábave, ktorú miestna samospráva zorganizovala na utuženie komunitného života.
Minulý týždeň poslanci Národnej rady za Progresívne Slovensko (PS) Martin Dubéci, Richard Dubovický a Zuzana Mesterová kritizovali v Košiciach vládu pre pripravované rušenie IC vlakov. Poslanec parlamentu a košického mestského zastupiteľstva za stranu SMER – slovenská sociálna demokracia Andrej Sitkár poskytol pre KOŠICE: DNES vyjadrenie k tejto téme. Podľa jeho tvrdení vláda vlaky neruší, ale naopak ich počet zvyšuje.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.