Z centra mizne ďalší vred, v ruine pre bezdomovcov vzniknú nové byty
Dlhé roky bola budova na Štúrovej 22 doslova vredom na tele Košíc. Dnes sa mení na vynovenú budovu, v ktorej vzniká 11 nových bytov.
Premenu niekdajšieho strašiaka si Košičania rýchlo všimli. “Práve na ňom osádzajú nové plastové okná. Je vidieť, že sa dom po rokoch, keď len chátral, mení k lepšiemu,” upozornil nás jeden z čitateľov.
Nestarali sa
V budove so štyrmi podlažiami boli kedysi služobné byty advokátov. Približne pred 15 rokmi ju kúpil bratislavský advokát, ten ju predal obchodnej spoločnosti sídliacej v Lichtenštajnsku. Dom celý čas chátral, prespávali v ňom bezdomovci a susedia sa sťažovali na neporiadok, opadávajúcu omietku, zápach a hluk.
Opäť na bývanie
Pred niekoľkými mesiacmi sa však všetko obrátilo k lepšiemu. Budovu kúpil bratislavský investor a po získaní potrebných povolení začal s jej rekonštrukciou, aby opäť mohla slúžiť pôvodnému účelu, teda bývaniu.
“Bude v ňom 11 jedno, dvoj a trojizbových bytov. Osadíme v ňom nový výťah. Majitelia bytov budú môcť parkovať na uzatvorenom parkovisku za budovou vo dvore. A chystáme ešte jeden bonus – do každého z bytov bude privedený vysokorýchlostný internet optickým káblom,” opisuje možnosti budúcich bytov zástupca vlastníka budovy a investora Patrik Karlík.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Z dôvodu výkopových prác na ulici Široká v MČ Kavečany dochádza od utorka 22. októbra 2024 do ukončenia prác k obmedzeniam premávky autobusovej linky 29.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.
Pavol Slota, predseda národnej strany DOMOV, spolu s novinárkou Michalou Gánovskou navštívili vojnou postihnuté oblasti Donbasu, aby priniesli autentický pohľad na život v tejto konfliktne zóne. Ich cesta do Donecka, Avdejevky, Mariupolu a ďalších miest sa stala základom dokumentu Voľba národa – svedectvo z Donbasu.