Z espressa Múzeum je reštaurácia
Priestory bývalého espressa Múzeum vedľa Katovej bašty na Hrnčiarskej ulici sú po vyše roku opäť otvorené verejnosti. Namiesto kaviarne je tam však reštaurácia.
Novú reštauráciu s názvom Rodosto otvorili po rozsiahlej rekonštrukcii v stredu tohto týždňa. Jej majiteľom je košická spoločnosť M-Folk, ktorá vlastní na Hlavnej ulici kaviareň Cavearia Theatru.
Priestory vôbec nepripomínajú niekdajšie espresso Múzeum, ktoré tam sídlilo od roku 1991 do vlaňajšieho apríla. “Všetko je úplne vynovené, môže sa o tom presvedčiť každý, kto k nám zavíta. S tým, čo tu bolo predtým, sa to nedá porovnať,” povedal nám konateľ spoločnosti M-Folk Michal Baltes. V Rodoste sa chcú orientovať hlavne na podávanie jedál pripravovaných vo vlastnej kuchyni.
Podľa zmluvy medzi firmou M-Folk a Košickým samosprávnym krajom (KSK), ktorému budova patrí, mala byť prestavba ukončená do Silvestra minulého roku. Keďže však išlo o historické priestory a stavbári museli dodržiavať presné postupy určené pamiatkármi, súhlasilo vedenie KSK s tým, že renovácia potrvá dlhšie.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ v Košiciach slávnostne uviedol do prevádzky novovybudovanú časť národného superpočítača PERUN v Košiciach. Ide o jeden z najvýznamnejších projektov digitálnej modernizácie Slovenska, ktorý posunie krajinu medzi štáty s vysokovýkonnou výpočtovou infraštruktúrou európskej úrovne.
V pondelok 10. novembra 2025, krátko po 9:13 hod., prijalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach oznámenie o požiari. “Išlo o požiar jednoduchej stavby na Podjavorinskej ulici, v mestskej časti Košice – Luník IX,” uvádza mjr. Ing. Jozef Bálint, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Príčina vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania. Mesto ponúklo núdzové bývanie, hovorí o výbuchu.
Metropola východu privíta okrem konferencie aj sprievodné podujatie Noc podnikavosti. Podujatia v sebe spoja nápady, odvahu a mladú energiu. Hlava štátu nad týmito podujatiami prevzala záštitu. Rezort školstva ich organizuje na pôde Technickej univerzity v Košiciach a jej Univerzitného vedeckého parku Technicom.


