Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!
ANALÝZA
AUDIO

Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!

Analýza potvrdila ako štátny úrad manipuluje dáta pri ich zbere. Zdrojový kód dotazníkov NKÚ priamo dokazuje, že výsledky auditu sú vopred napísané!

Z nočného spoja sa na Ťahanovciach našliapete

Rozsiahla rekonštrukcia Ázijskej triedy na Ťahanovciach poriadne zasiahla do života obyvateľov sídliska. Napríklad aj tým, ktorí sa potrebujú dostať domov v noci a prídu nočným spojom MHD.   „Zaujímalo by ma, prečo neprispôsobili trasu nočnej linky rekonštrukcii cesty. Cez deň týmto úsekom jazdí novozriadená dočasná linka X, ktorá ľudí zdola odvezie na zastávky na Ázijskú

KOŠICE:DNES
FILIP GULDAN
29. 4. 2016
Video thumbnail
Prehrať video

Rozsiahla rekonštrukcia Ázijskej triedy na Ťahanovciach poriadne zasiahla do života obyvateľov sídliska. Napríklad aj tým, ktorí sa potrebujú dostať domov v noci a prídu nočným spojom MHD.

 

„Zaujímalo by ma, prečo neprispôsobili trasu nočnej linky rekonštrukcii cesty. Cez deň týmto úsekom jazdí novozriadená dočasná linka X, ktorá ľudí zdola odvezie na zastávky na Ázijskú triedu. Nočný spoj však od začiatku prác stojí len dolu. Tí, ktorí bývajú pod lesom na hornom konci, musia prešliapať do kopca celé sídlisko,“ napísal nám jeden z čitateľov. Pripojil hneď aj riešenie. Podľa neho by úplne stačilo, keby autobus urobil jeden okruh po Ťahanovciach z opačnej strany, vrátil sa späť pri Metre a pokračoval ďalej.

 

Tak ako na iných sídliskách

Návrh nášho čitateľa sme predložili Dopravnému podniku mesta Košice (DPMK). Jeho vedenie však má na takéto riešenie problému iný názor. „Nočná autobusová hromadná doprava zabezpečuje obsluhu hlavných spádových území, nie celoplošnú obsluhu. Dopravná obsluha mestskej časti Ťahanovce je aj v nočných hodinách zabezpečená linkou po Americkej triede. Pešia dostupnosť je porovnateľná s obytnými územiami na sídliskách Dargovských hrdinoch či KVP,“ tlmočila nám odpoveď vedenia podniku hovorkyňa Michaela Karaffová.

Spomínaná obchádzka cez Európsku a Ázijskú triedu by podľa jej slov znamenala nárast jazdnej doby i kilometrových výkonov. „Predovšetkým by však autobusy nestíhali nasledujúce spoje a zároveň by boli porušené ustanovenia príslušného zákona o pracovnom čase vodičov,“ tvrdí Karaffová.

 

Ľubomír Ferko

Najnovšie články

Súvisiace články