Z rezervy vytvorenej na riešenie pandémie štát do konca augusta 2021 minul takmer 2,5 miliardy eur
Do konca augusta 2021 boli z celkovej rezervy vytvorenej na riešenie negatívnych vplyvov pandémie ochorenia COVID-19 uvoľnené prostriedky v sume takmer 2,5 miliardy eur. Pôvodná rezerva v hodnote viac ako 1 miliarda eur bola v roku 2021 navýšená na 3 840 438 168 eur. Uvádza sa to vo zverejnenej prílohe k návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2022 až 2024.
Najväčšiu položku v rámci hospodárenia s rozpočtovými rezervami v roku 2021 v súvislosti s pandémiou predstavuje financovanie projektu na podporu udržania zamestnanosti v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu a odstránenie ich následkov v celkovej sume 1,24 miliardy eur. Celkovo bolo pre Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR z rezervy vyhradených 1,33 miliardy eur, čo je najviac spomedzi všetkých ministerstiev. Ministerstvo zdravotníctva SR, ako druhé v poradí z hľadiska výšky dostupných financií, malo pre porovnanie k dispozícii necelých 476 miliónov eur.
(SITA, kh;pla)
Odporúčané články
V najväčšom hutníckom podniku na Slovensku, U. S. Steel Košice, bola v pondelok 12. januára 2026 vyhlásená štrajková pohotovosť. Pristúpila k nej Rada odborov OZ KOVO pôsobiaca v spoločnosti po tom, čo ani po ôsmich kolách kolektívneho vyjednávania nedošlo k dohode o novej podnikovej kolektívnej zmluve. Tá predchádzajúca prestala platiť k 31. decembru 2025.
Svetové združenie bývalých politických väzňov kritizuje zrušenie zvýhodneného cestovného pre obete komunizmu a stalinizmu v košickej MHD. Zmeny tarify schválilo mestské zastupiteľstvo vlani v júni, do platnosti vstúpili od začiatku augusta 2025.
Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu popoludní v Košiciach fyzicky napadol neznámy muž. K incidentu došlo na toaletách v nákupnom centre Aupark, kde bol Schutz bez predchádzajúcej slovnej výmeny udretý zozadu do hlavy. Po páde utrpel zlomeninu stehennej kosti a momentálne je hospitalizovaný, pričom čaká na operáciu.