Za dolapenie tyrana vypísali odmenu 700 eur
Prípad zúboženej sučky nemeckého ovčiaka, ktorú našli pod mostom v Sokoľanoch, vyvolal pohoršenie širokej verejnosti. Začali ho vyšetrovať už aj policajti, ktorí zistili majiteľa psíka.
Ako sme už našich čitateľov informovali, asi dvojročnú sučku nemeckého ovčiaka našli pracovníci psieho útulku Únie vzájomnej pomoci ľudí a psov (ÚVP) v pondelok tohto týždňa. Bola vo veľmi zúboženom stave, labky a papuľu mala bezcitne a do kosti zviazané drôtom. Podľa slov ľudí z ÚVP čakala na smrť tri alebo štyri dni. Našťastie sa včas dostala k veterinárom, ktorí jej ošetrujú hlboké rany a dajú ju do poriadku.
Kruté zaobchádzanie
Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ, ktorý už začal trestné stíhanie pre trestný čin týrania zvierat. „Sučke hrozil úhyn vplyvom dehydratácie. Podľa doterajších zistení neznámy páchateľ zviera týral tak, že mu po zviazaní končatín a tlamy znemožnil pohyb, prijímanie stravy a tekutín po dobu niekoľkých dní, čím mu spôsobil vážne a početné zranenia a zhoršenie zdravotného stavu obzvlášť krutým spôsobom,“ informovala nás košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Policajti zistili majiteľa psa. Podľa doterajších informácií je ním mladý muž z osady v Sokoľanoch. Po vypočutí ho policajti prepustili na slobodu a ďalej zhromažďujú dôkazy a vykonávajú procesné úkony.
[ad][/ad]Obrovský ohlas verejnosti
Nešťastnej sučke dali pracovníci útulku meno Elizabeth. Podľa svedkyne, ktorá sa ochrancom zvierat ozvala, mala byť utopená, ale voda ju zrejme vyplavila pod most, kde čakala na smrť. Jej príbeh vzbudil obrovskú pozornosť po celom Slovensku, ale aj v Česku. Na facebookovej stránke ÚVP ho komentovalo vyše štyritisíc a zdieľalo 10-tisíc užívateľov. Bez výnimky všetci krutý čin odsúdili.
Prípadu sa chytila aj organizácia Zvierací ombudsman, ktorá vypísala odmenu 700 eur na dolapenie páchateľa.
[article slug=”utyrana-fenka-cakala-na-smrt”][/article]Odporúčané články
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
Štát má v príprave nového industriálneho parku pre automobilku Volvo sklz. Potvrdila to správa o pokroku v budovaní strategického parku Valaliky, ktorú na stredajšie rokovanie vlády predložila ministerka hospodárstva SR Denisa Saková. Budovanie industriálneho parku Valaliky pri Košiciach mešká najmä pre nedôsledný inžiniersko-geologický prieskum a podcenenie problému s vysokou hladinou podzemnej vody. Časový sklz spôsobilo aj nereálne stanovenie míľnikov hneď na začiatku.
Ľudia si opäť pripnú červený mak na znak úcty k vojnovým hrdinom. V pondelok 11. novembra si Slovensko pripomenie Deň vojnových veteránov. Ako informovalo združenie Post Bellum, tento deň je príležitosťou pripomenúť si príbehy hrdinov, ktorí bojovali za slobodu.