Za nedeľu malo pozitívny výsledok PCR testu 553 ľudí, pribudlo 8 obetí
V nedeľu 17. októbra malo na Slovensku pozitívny výsledok PCR testu 553 osôb, laboratóriá pritom vykonali 3 162 vyšetrení. Za uplynulý deň pribudlo osem obetí. Počet hospitalizovaných stúpol o jednu osobu, aktuálne tak v nemocniciach leží 964 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň. Zaočkovať prvou dávkou vakcíny sa nechalo 170 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Prešovskom kraji, kde potvrdili 181 prípadov. V Žilinskom kraji pribudlo 135 pozitívne testovaných, v Košickom 70 a v Bratislavskom 54. Trenčiansky kraj zaznamenal 46 nových prípadov, Nitriansky 36, Banskobystrický 26 a Trnavský päť.
Na Slovensku sa za uplynulý deň vykonalo 11 640 antigénových testov, z ktorých pribudlo 424 pozitívnych prípadov. Z nich tvorili nezaočkovaní alebo len čiastočne zaočkovaní ľudia viac ako 76 percent, v prípade PCR testov to bolo takmer 78 percent, uvádza hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.
Z hospitalizovaných pacientov má potvrdené ochorenie 891 ľudí. Spomedzi celkovo 964 Slovákov ležiacich v nemocniciach nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných viac ako 82 percent ľudí. Na JIS leží 100 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 105 osôb.
Prvú dávku vakcíny dostalo v stredu 170 ľudí, celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny tak stúpol na 2 482 655. Za uplynulý deň druhou dávkou zaočkovali 162 ľudí, plne zaočkovaných je tak 2 282 096 Slovákov.
Celkový počet úmrtí „na COVID” sa dostal na úroveň 12 854, celkový počet úmrtí „s COVIDOM” je 2 508.
Zdroj: (SITA, it;pla)
Odporúčané články
Pri príležitosti 106. výročia vzniku Československej republiky sa v pondelok 28. októbra uskutočnilo v Košiciach slávnostné stretnutie pri sochách Tomáša Garrigue Masaryka a Milana Rastislava Štefánika, dvoch významných osobností, ktoré stáli pri zrode spoločného štátu Čechov a Slovákov.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.