Za prehmaty na Lekárskej fakulte UPJŠ zrejme pykať nikto nebude
Minuloročný škandál na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, ktorý viedol k odvolaniu vtedajšieho dekana Leonarda Siegfrieda, možno skončí bez trestnoprávnej dohry.
Podľa pedagógov i študentov sa vtedy mali udiať prehmaty pri štúdiu syna prednostu kliniky zubného lekárstva Andreja Jenču. V systéme fakulty sa podľa medializovaných informácií napríklad objavilo, že absolvoval predmet, na ktorý podľa jedinej vyučujúcej na škole vôbec nechodil. Objavili sa aj podozrenia, že absolvoval dva navzájom sa podmieňujúce predmety v opačnom poradí.
Vedenie univerzity v tejto súvislosti podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Prokuratúra nariadila vyšetrovanie, ktoré vyšetrovateľ ukončil v týchto dňoch.
“V tejto súvislosti bolo vedené trestné stíhanie vo veci pre trestný čin poškodenia a zneužitia záznamu na nosiči informácií a tiež pre trestný čin poškodzovania cudzích práv. Vyšetrovateľ ho však zastavil, keďže proti uzneseniu vyšetrovateľa bola podaná sťažnosť a uznesenie bolo vydané na pokyn prokurátora, bude o sťažnosti rozhodovať Krajská prokuratúra v Košiciach. Uznesenie o zastavení trestného stíhania teda zatiaľ nie je právoplatné,” dozvedeli sme sa od hovorcu košickej Krajskej prokuratúry Milana Filička.
Foto TASR
Odporúčané články

Na ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) by mal vzniknúť priestor, kde bude môcť sídliť zástupca mesta Košice. Mesto Košice totiž podpísalo memorandum s ministerstvom investícií. Memorandum podpísali primátor Košíc Jaroslav Polaček (nezávislý) a minister investícií Samuel Migaľ (nom. Smer-SD).

Európa sa môže ocitnúť vo vodnej kríze, kedy dostupnosť vody nebude samozrejmosťou. Vodárenská infraštruktúra v celej Európe, nielen na Slovensku, je zastaraná a vyžaduje si obrovské investície. Riešenie tejto situácie bez využitia inovatívnych foriem financovania, či zapojenia súkromného sektora nebude možné. A to zas nebude možné bez odpolitizovania témy a zreálnenia regulácie. Vyplynulo to z diskusie za okrúhlym stolom na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli venovanej European Water Resilience Strategy – EWRS (Európskej stratégii vodnej odolnosti). Tá sa prirodzene dotýka aj Slovenska.

Po nedávnom požiari v rómskej osade vo Veľkom Šariši mesto promptne zareagovalo a pripravilo krátkodobé aj dlhodobé riešenia pre obyvateľov. Už tento týždeň plánuje odovzdať sedem nových unimobuniek s elektrickým vykurovaním, zároveň pracuje na projekte svojpomocnej výstavby rodinných domov, ktorý má zlepšiť bývanie v komunite.