Za stredu pribudlo 29 nakazených koronavírusom

Za stredu pribudlo na Slovensku 29 nakazených koronavírusom. Laboratóriá pritom celkovo vykonali 5 909 PCR testov. Počet hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň sa ani ďalší deň nezmenil, v nemocniciach tak stále leží 105 pacientov. Opätovne pribudla aj jedna obeť ochorenia COVID-19. Uplynulý deň dostalo prvú dávku vakcíny 7 805 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
Ministerstvo zdravotníctva SR dodalo, že najviac pozitívnych odhalili PCR testy v Trenčianskom kraji (8). Za ním nasledujú Bratislavský (5), Žilinský (5), Nitriansky (4), Banskobystrický (3), Košický (2), Prešovský (1) a Trnavský kraj (1). Za stredu pribudlo aj 8 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Ukončených bolo 4 969 takýchto testov.
Prvú dávku vakcíny už na Slovensku dostalo 2 177 125 ľudí, druhú má zatiaľ 1 826 514 ľudí. Za uplynulý deň ich pribudlo 8 587. Na JIS je aktuálne 7 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 8 osôb. Počet úmrtí na „COVID” dosahuje 12 524 a počet úmrtí „s COVIDom” 2 454.
Doteraz bolo u nás ukončených viac ako 3 milióny laboratórnych PCR testov, pričom takto bolo pozitívne testovaných 392-tisíc osôb. Celkový počet vykonaných antigénnych testov prekračuje 37,3 milióna, z čoho bolo pozitívne testovaných 387 215 osôb.
Zdroj: (SITA, kh;zol)
Odporúčané články

Spoločnosť Dekort sa zapojila do OVS na dlhodobý prenájom OC Čingov s podmienkou kompletnej rekonštrukcie, ktorú vyhlásila mestská časť Nad Jazerom v októbri 2024.

Hlavné železničné stanice v Košiciach a Bratislave sa pred Veľkou nocou opäť stanú miestami duchovného významu. Veriaci budú mať možnosť prijať sviatosť pokánia priamo na staniciach, informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Európa sa môže ocitnúť vo vodnej kríze, kedy dostupnosť vody nebude samozrejmosťou. Vodárenská infraštruktúra v celej Európe, nielen na Slovensku, je zastaraná a vyžaduje si obrovské investície. Riešenie tejto situácie bez využitia inovatívnych foriem financovania, či zapojenia súkromného sektora nebude možné. A to zas nebude možné bez odpolitizovania témy a zreálnenia regulácie. Vyplynulo to z diskusie za okrúhlym stolom na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli venovanej European Water Resilience Strategy – EWRS (Európskej stratégii vodnej odolnosti). Tá sa prirodzene dotýka aj Slovenska.