Začali opravovať 60 chodníkov v celom meste
V Košiciach sa aj napriek pandémii začína rozsiahla rekonštrukcia chodníkov. Nový asfaltový povrch dostanú komunikácie pre chodcov vo všetkých veľkých mestských častiach.
Podľa informácií od hovorcu mesta Vladimíra Fabiana sa celkovo zrekonštruuje 30-tisíc štvorcových metrov chodníkov za 1,5 milióna eur. Opravovať sa budú v mestských častiach Staré Mesto, Sever, Juh, Západ, Sídlisko Ťahanovce, Nad jazerom a Dargovských hrdinov.
Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) zdôvodnil najrozsiahlejšiu jednorázovú rekonštrukciu chodníkov v doterajšej histórii mesta ich neuspokojivým stavom a na mnohých miestach aj ošarpaným vzhľadom. To spôsobuje problémy najmä dôchodcov, občanom so zníženou schopnosťou pohybu alebo rodičom s kočíkmi.
[ad][/ad]„Nový asfaltový koberec dostanú chodníky, ktoré každý deň užívajú tisíce obyvateľov mesta. Ešte nikdy nevyčlenilo mesto Košice na rekonštrukcie chodníkov také veľké množstvo financií ako je to teraz. Vďaka verejnému obstarávaniu sme ušetrili ďalšie tisíce eur, ktoré už onedlho opätovne investujeme do rekonštrukcie ďalších chodníkov v meste,“ tvrdí primátor.
O termínoch realizácie opráv budú okrem komunikačných kanálov mesta informovať aj aj príslušné mestské časti. Mesto Košice v tejto súvislosti žiada občanov o trpezlivosť pri obmedzeniach, s ktorými je potrebné rátať pri obnove chodníkov.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
V novembri sme priniesli článok, v ktorom pedagógovia základných a stredných škôl opisujú nedostatok učiteľov v školách, kde pôsobia. Pýtali sme sa magistrátu aj KSK, ako plánujú tento vypuklý problém riešiť. Mesto v novoprijatom dokumente pomenúva ambície a procesy, ktorými chce zlepšiť školstvo vo svojej pôsobnosti. Kraj sa snaží prepájať školy s odborníkmi z praxe.
V metropole východu vyhlásili v noci z piatka na sobotu prvý kalamitný stupeň v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou.
Pre našich čitateľov prinášame rozhovor s dvomi bronzovými šampiónkami, ktoré sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach svetových pohárov a iných súťaží v disciplíne kickbox. Košičanky Alexandra Filipová a Lucia Cmárová súťažili nedávno v Abú Zabí v rôznych váhových kategóriách. V rozhovore sa dočítate aj to, akým ďalším športom sa venujú.