Záchytný tábor v Humennom upravia pre potreby hendikepovaných
Ministerstvo vnútra SR upraví Záchytný tábor v Humennom pre potreby hendikepovaných. Ako vyplýva zo zmluvy zverejnenej na Centrálnom registri zmlúv, náklady na to predstavujú čiastku 82 951 eur.
„V rámci diela sa budú realizovať stavebné úpravy časti objektu Záchytného tábora Humenné na vytvorenie bezbariérového životného priestoru pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu a orientácie a telesne postihnutých,” uviedol rezort vnútra.
Záchytný tábor v Humennom bol uvedený do prevádzky v decembri 2006. Jeho kapacita je podľa rezortu vnútra 524 osôb a od jeho zriadenia v ňom bolo umiestnených už viac ako 5500 žiadateľov o azyl. „Po podaní žiadosti o azyl je žiadateľ umiestnený do záchytného tábora. V tomto zariadení sa musí podrobiť zdravotnej prehliadke,” uvádza na svojej internetovej stránke ministerstvo s tým, že kým lekár nerozhodne o zdravotnom stave, žiadateľ nesmie bez osobitého povolenia tábor opustiť.
„Medzi prvotné úkony realizované v záchytnom tábore patrí poučenie žiadateľa o jeho právach a povinnostiach počas konania o azyl, evidencia a vydanie preukazu žiadateľa o udelenie azylu. Nasleduje vykonanie vstupného pohovoru so žiadateľom,” uvádza rezort vnútra. Počas celého pobytu v záchytnom tábore je zároveň podľa ministerstva žiadateľovi poskytované odborné sociálne poradenstvo. „Zaznamenáva sa sociálna anamnéza, ktorá sa dopĺňa počas pobytu žiadateľa v jednotlivých azylových zariadeniach,” dodal rezort.
Zdroj: (SITA, sa;mt)
Odporúčané články
Ministerstvo vnútra začne od decembra realizovať pilotný projekt telových kamier pre policajtov. Oznámil to minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) pred dnešným zasadnutím vlády.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.
Pavol Slota, predseda národnej strany DOMOV, spolu s novinárkou Michalou Gánovskou navštívili vojnou postihnuté oblasti Donbasu, aby priniesli autentický pohľad na život v tejto konfliktne zóne. Ich cesta do Donecka, Avdejevky, Mariupolu a ďalších miest sa stala základom dokumentu Voľba národa – svedectvo z Donbasu.