Zamestnanci Boeingu sa musia zaočkovať proti koronavírusu, inak im hrozí strata zamestnania
Americký výrobca lietadiel Boeing rozhodol, že jeho zamestnanci sa musia dať zaočkovať proti koronavírusu, pretože inak im hrozí strata zamestnania. Podľa denníka The Seattle Times pracovníci Boeingu musia byť vakcinovaní do 8. decembra.
„Splnenie tejto požiadavky je podmienkou pre zamestnávanie,“ konštatuje interné vyhlásenie Boeingu, ktoré má denník k dispozícii. „Pracovníci, ktorí nesplnia túto požiadavku … môžu byť z firmy prepustení,“ dodáva vyhlásenie.
Zamestnanci môžu požiadať o výnimku „pre zdravotnú nespôsobilosť alebo pre úprimné náboženské presvedčenie“. Každý zamestnanec, ktorý takúto výnimku dostane, však bude musieť „absolvovať pravidelné testovanie na ochorenie COVID-19“ a musí byť pripravený na „predloženie negatívneho výsledku testu na požiadanie“.
Politika povinného očkovania sa bude vzťahovať na zhruba 125-tisíc zamestnancov Boeingu v celých USA. Firma však pravdepodobne bude čeliť odporu v republikánskych štátoch. Napríklad guvernér Texasu Greg Abbott v pondelok vydal príkaz, podľa ktorého súkromné firmy ani iné inštitúcie nemôžu vyžadovať očkovanie. V Texase má Boeing viac ako 5-tisíc zamestnancov.
Zdroj: (SITA, ab;it)
Odporúčané články
Na Námestí osloboditeľov pred obchodným centrom Aupark v Košiciach sa v týchto dňoch koná farmársky trh, kde návštevníci môžu objavovať bohatú ponuku lokálnych produktov a remeselných výrobkov.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.