Zamestnávatelia vyzývajú na zriadenie oficiálneho pracovného portálu pre Ukrajincov
Slovenskí zamestnávatelia vyzývajú v súvislosti so situáciou na Ukrajine na urýchlené zriadenie oficiálneho pracovného portálu, kde by obyvatelia Ukrajiny mali prístup k voľným pracovným miestam na slovenskom trhu práce. Ako ďalej informuje Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR, portál by mal byť dostupný v ukrajinskom jazyku a mohol byť napríklad v gescii Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
„Situácia na trhu práce sa po koronakríze začína stabilizovať, dokonca mnohí zamestnávatelia plánujú robiť nábory a zvyšovať počet pracovných síl. Tu vidíme priestor pre tých, ktorí plánujú krátkodobo, či dlhodobo zostať na slovenskom trhu práce. Niektoré sektory evidujú už dlhodobo nedostatok pracovníkov a vedia okamžite na niektoré pozície prijať nového zamestnanca. Nedostatkové pozície, kde nie je rečová bariéra, sú napríklad v oblasti dopravy, špedície, či gastrosektora,“ uviedol viceprezident AZZZ SR Rastislav Machunka.
Zdroj: (SITA, it;zol)
Odporúčané články
Ženy tvoria výnimočnú skupinu obdarovaných, pričom pri výbere darčeka často rozhoduje rovnováha medzi estetikou a zmysluplným využitím. Či už ide o vhodný dar pre partnerku, mamu alebo dcéru, ideálny darček by mal podčiarknuť ich osobitý štýl alebo uľahčiť každodennú rutinu. Prinášame preto overené tipy na darčeky, ktoré potešia každú ženu a dajú sa kúpiť priamo v Košiciach alebo objednať s rýchlym doručením.
Od spustenia košického obchvatu ho využilo približne pol milióna vozidiel. Z veľkej časti išlo o nákladnú dopravu. Informovali o tom z mediálnej komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Po približne dvoch mesiacoch od otvorenia nového, 14-kilometrového úseku pri Košiciach sa podľa NDS poradilo dostať z metropoly východu 90 percent tranzitnej nákladnej dopravy. Denne cezeň prejdú približne tri tisícky ťažkých nákladných vozidiel.
Na košickej Triede SNP dnes došlo k dopravnej nehode dvoch električiek mestskej hromadnej dopravy. Podľa doterajších informácií sa zrazili v úseku na sídlisku Košice-Západ, kde do zadnej časti jednej súpravy, stojacej na červenej, narazila druhá električka.