Zdravotne postihnutý: Pravidlá EEI sú neférové
Na parkovanie po novom sa v Košiciach sťažujú okrem iných aj ťažko zdravotne postihnutí ľudia (ŤZP).
V nových rezidentských zónach už totiž nemajú možnosť získať bezplatné vyhradené parkovacie miesta.
„Som ŤZP. Doteraz takýmto ľuďom bolo bezplatne umožnené mať rezervované parkovacie miesto v blízkosti bydliska. V rezidentských zónach to už nie je možné. Takáto možnosť bola daná právnymi normami štátnych orgánov. Predpisy súkromnej firmy majú vyššiu právnu silu než tie štátne?“ pýta sa náš čitateľ v podnete, ktorý poslal primátorovi Richardovi Rašimu, EEI aj k nám do redakcie.
EEI už opakovane v minulosti informovala, že v novom systéme sa podstatne zvýši počet miest určených pre vozidlá s preukazmi ŤZP. Vraj ich má byť dostatok, takže takíto vodiči by mali pohodlne zaparkovať v blízkosti bydliska aj bez vyhradených miest.
O tom však náš čitateľ pochybuje. Napríklad na Palárikovej ulici bolo pred jedným z blokov osem vyhradených parkovacích miest pre ŤZP. Po preznačení sú na rovnakom území spolu štyri takéto miesta. Po novom ich teda nie je viac, ale menej.
„Pravidlá EEI sú pre nás neférové. Ak nenájdem voľné miesto pre ŤZP, môžem zaparkovať na inom, ale spoplatnenom. Pre koho je potom tento systém výhodný – pre tých s veľkými ziskmi, alebo pre chudobných postihnutých?“ pýta sa čitateľ. Reakciu na opísaný problém sme od firmy EEI do uzávierky nedostali.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články

Čínski vedci oznámili úspešný test nejadrovej vodíkovej bomby vyvinutej Výskumným ústavom Čínskej štátnej lodiarskej korporácie. Referuje o tom web gazeta.ua s odvolaním sa na hongkonský denník South China Morning Post a štúdiu zverejnenú v marci.

Na ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) by mal vzniknúť priestor, kde bude môcť sídliť zástupca mesta Košice. Mesto Košice totiž podpísalo memorandum s ministerstvom investícií. Memorandum podpísali primátor Košíc Jaroslav Polaček (nezávislý) a minister investícií Samuel Migaľ (nom. Smer-SD).

11. apríl je Svetový deň Parkinsonovej choroby, ktorou trpí odhadom až 10 miliónov ľudí na svete a 20 tisíc na Slovensku. Najčastejšími príznakmi sú tras, svalová stuhnutosť či problémy s rovnováhou, a to najmä u seniorov. Svetový deň Parkinsonovej choroby sa pripomína od roku 1997 a jeho symbolom sa stal červený tulipán.