Zdravotníctvo malo byť premiérskou témou, Sulík tvrdí, že ju Heger ju nemal prenechať Matovičovi
Ak nepríde k dohode so zdravotníkmi, vláda premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO) zlyhala na plnej čiare. Uviedol to predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík dnes (25. 11.) na tlačovej konferencii.

„Vyše roka sa lekári snažili o systémové riešenia, minister financií a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič všetky snahy ignoroval. Situáciu nechal dôjsť tak ďaleko, že sme tesne pred kolapsom,” skonštatoval Sulík. Dodal, že celé mesiace sa vláda zaoberala len sama sebou a jej najväčším problémom bola strana SaS.
„Je trestuhodné, že celý september, keď bola situácia naozaj kritická, si premiér nenašiel čas stretnúť sa a rokovať s odborármi. Namiesto toho usilovne cestoval po Európe,” kritizoval Hegera Richard Sulík. Zároveň uviedol, že zdravotníctvo malo byť premiérskou témou a určite ju nemal prenechať Igorovi Matovičovi, ktorý je podľa Sulíka najväčším problémom vlády a nemá osobnú výbavu na vedenie náročných rokovaní.
Predseda SaS na tlačovej besede zároveň vyzval Hegera a Matoviča, aby sa vrátili k ponuke, ktorá už na stole bola. Taktiež vyzval i odborárov, aby spravili dostatočný ústupok, aby prišlo k dohode. „Ak k dohode nedôjde, nastane katastrofický stav, za ktorý nie je zodpovedný len minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ale je na mieste sa začať baviť o zodpovednosti celej vlády. Je to vedome neriešený obrovský problém,” myslí si Sulík.
Poslankyňa Národnej rady SR Jana Bittó Cigániková tvrdí, že Matovič zneužíva svoju funkciu ministra financií na osobnú pomstu svojím názorovým oponentom.
Zdroj: SITA, mt, vr
Odporúčané články

Prezidentka Zuzana Čaputová začiatkom budúceho týždňa podá na Ústavný súd SR návrh na začatie konania o súlade paragrafu 363 Trestného poriadku s Ústavou SR a medzinárodnými dohovormi. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

Kontroly na hraničných priechodoch Chorvátska s Maďarskom a Slovinskom sú od januára zrušené. Prináša to výhody pre slovenských občanov, pre ktorých je Chorvátsko jednou z obľúbených dovolenkových destinácií.

Do platnosti vstupujú dve kľúčové smernice o kritickej a digitálnej infraštruktúre, ktoré posilnia odolnosť Európskej únie (EÚ) voči online a offline hrozbám – smernica o opatreniach na zabezpečenie vysokej spoločnej úrovne kybernetickej bezpečnosti v Únii (smernica NIS 2) a smernica o odolnosti kritických subjektov (smernica CER).