Ženu so stratou pamäte v Chorvátsku identifikovali ako Slovenku
Chorvátska polícia identifikovala ženu so stratou pamäte, ktorú našli 12. septembra na ostrove Krk. Ako sa uvádza vo vyhlásení policajného zboru Prímorsko-gorskokotarskej župy, v spolupráci s verejnosťou, médiami a príslušnými orgánmi v Chorvátsku aj v zahraničí sa ju podarilo identifikovať ako 57-ročnú Slovenku. Jej identitu chorvátskym úradom potvrdila aj slovenská polícia.
Chorvátske médiá informovali, že žena, ktorá si nepamätala, kto je a odkiaľ prišla, komunikovala v angličtine a miestni obyvatelia ju našli sedieť na skale v odľahlej časti ostrova. Nemala pri sebe doklady ani mobilný telefón. Žena mala v čase nájdenia zranenia a záchranné zložky jej poskytli pomoc a previezli ju do nemocnice.
Polícii sa doteraz podarilo zistiť, že Slovenka prišla do Chorvátska ako turistka. Naďalej vyšetrujú okolnosti, ktoré predchádzali jej príchodu a nájdeniu na ostrove Krk.
Zdroj: (SITA, ns;mt)
Odporúčané články
Metropola východu od stredy premiérovo hostí účastníkov konferencie Šport a spoločnosť. Zástupcovia športovej sféry, štátnej správy, samospráv a ďalší hostia na nej diskutujú o víziách, podnetoch a budúcom smerovaní športu na Slovensku.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje na výluku električiek na rýchlodráhe. Potrvá od soboty 22. novembra do nedele 30. novembra 2025. Dôvodom výluky električkovej dopravy na rýchlodráhe je servisná údržba.
Dopravný podnik mesta Košice, a.s. (DPMK) oznamuje cestujúcej verejnosti zmenu prevádzkových hodín svojich predajných miest v súvislosti s dňom 17. novembra.

